Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЛЮЩА ЗВИЧАЙНОГО (hEDERA HELIX L.) ТА ЙОГО ФОРМ В УМОВАХ ЗАХОДУ УКРАЇНИ

БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЛЮЩА ЗВИЧАЙНОГО (hEDERA HELIX L.) ТА ЙОГО ФОРМ В УМОВАХ ЗАХОДУ УКРАЇНИ

Назва:
БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЛЮЩА ЗВИЧАЙНОГО (hEDERA HELIX L.) ТА ЙОГО ФОРМ В УМОВАХ ЗАХОДУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОРБЕНКО
Наталія Євгеніївна
УДК 630*182.43:630*27:630*232.328
БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПЛЮЩА ЗВИЧАЙНОГО (hEDERA HELIX L.) ТА ЙОГО ФОРМ
В УМОВАХ ЗАХОДУ УКРАЇНИ
06.03.01 - лісові культури, селекція, насінництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Українського державного лісотехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор Рябчук Василь Петрович, завідувач кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Українського державного лісотехнічного університету, м.Львів
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Білоус Василь Іванович, Уманська сільськогосподарська академія, кафедра професор кафедри екології та лісівництва
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Левон Федір Михайлович, Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України, старший науковий співробітник відділу дендрології та паркознавства
Провідна установа - Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра дендрології і охорони природи, м.Київ.
Захист відбудеться 16 травня 2001 р. о 1100годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.02 в Українському державному лісотехнічному університеті за адресою: 79057, Львів, вул. генерала Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057, Львів, вул. генерала Чупринки, 101.
Автореферат розісланий 10 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зеленський М.Н.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Комплексне використання багатств лісу передбачає, крім основного продукту – деревини, отримання недеревної сировини, попит на яку постійно зростає. Тому вивчення недеревних компонентів лісу, а також дослідження питань охорони, розширення та раціонального використання їх ресурсів є одним із перспективних наукових напрямків практичного спрямування.
Плющ звичайний (Hedera helix- один з небагатьох малопоширених видів деревних ліан Заходу України. Під дією значного антропогенного впливу він, як і інші реліктові рослини, неоднаково реагує на умови середовища, має цілу низку маловивчених біоекологічних особливостей.
У багатьох країнах сировину плюща звичайного широко використовують у медицині та техніці, в Україні - лише в народній медицині. Як зникаючий реліктовий лісовий вид, плющ потребує подальшого більш детального вивчення. Зокрема, не розроблені питання збереження та розширення популяцій плюща. Цей вид, а особливо його декоративні форми, є перспективним для вертикального озеленення міст і внутрішніх інтер'єрів. Проте формове різноманіття плюща звичайного ще недостатньо вивчене. Не досліджувався поліморфізм цього виду в ізольованих популяціях, особливо щодо виділення морфологічних характеристик листкової пластинки. З позицій лісознавства важливо визначити вплив ценопопуляцій плюща на природне поновлення деревних видів. Проблемними є і питання встановлення сировинної продуктивності виду та режимів заготівлі сировини, агротехніки вирощування в культурі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота пов'язана з розробкою науково-дослідної роботи кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Українського державного лісотехнічного університету, а саме: "Методи підвищення продуктивності компонентів лісових фітоценозів" (№0198U002976).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є вивчення еколого-біологічних особливостей плюща звичайного та його форм у природних фітоценозах і в культурі, розробка оптимальної агротехніки вирощування та рекомендацій з його охорони.
Для досягнення поставленої мети було передбачено дослідити:
·
поліморфізм виду в природі та культурі, особливості морфологічної будови листкової пластинки декоративних форм і вплив на них факторів середовища;
· фенологічні особливості й онтогенез;
· здатність до генеративного та вегетативного розмноження;
· агротехніку вирощування (розробити рекомендації із культивування виду та його форм);
· режими заготівлі сировини виду, ступінь загрози зникнення виду та шляхи його збереження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЛЮЩА ЗВИЧАЙНОГО (hEDERA HELIX L.) ТА ЙОГО ФОРМ В УМОВАХ ЗАХОДУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок