Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕТРОСПЕКТИВНА ОЦІНКА ДОЗ ЗОВНІШНЬОГО ГАММА-ОПРОМІНЕННЯ ЯК РАДІАЦІЙНО-ГІГІЄНІЧНОГО ФАКТОРА У ГОСТРИЙ ПЕРІОД ВЕЛИКОЇ КОМУНАЛЬНОЇ АВАРІЇ (НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС)

РЕТРОСПЕКТИВНА ОЦІНКА ДОЗ ЗОВНІШНЬОГО ГАММА-ОПРОМІНЕННЯ ЯК РАДІАЦІЙНО-ГІГІЄНІЧНОГО ФАКТОРА У ГОСТРИЙ ПЕРІОД ВЕЛИКОЇ КОМУНАЛЬНОЇ АВАРІЇ (НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС)

Назва:
РЕТРОСПЕКТИВНА ОЦІНКА ДОЗ ЗОВНІШНЬОГО ГАММА-ОПРОМІНЕННЯ ЯК РАДІАЦІЙНО-ГІГІЄНІЧНОГО ФАКТОРА У ГОСТРИЙ ПЕРІОД ВЕЛИКОЇ КОМУНАЛЬНОЇ АВАРІЇ (НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,02 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ
ЧУМАК ВАДИМ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 614.73:612.014.482.4:615.849.5
РЕТРОСПЕКТИВНА ОЦІНКА ДОЗ ЗОВНІШНЬОГО ГАММА-ОПРОМІНЕННЯ ЯК РАДІАЦІЙНО-ГІГІЄНІЧНОГО ФАКТОРА У ГОСТРИЙ ПЕРІОД ВЕЛИКОЇ КОМУНАЛЬНОЇ АВАРІЇ
(НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС)
14.02.01 - гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науковому центрі радіаційної медицини АМН України
Науковий консультант: | доктор медичних наук, професор, академік АМН України
РОМАНЕНКО Анатолій Юхимович
Науковий центр радіаційної медицини АМН України
завідувач лабораторії епідеміології сполучених та комбінованих ефектів радіації
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор, академік НАН України
ГРОДЗИНСЬКИЙ Дмитро Михайлович
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України
завідувач відділу біофізики та радіобіології
доктор медичних наук
КАРАЧОВ Іван Іванович
Інститут гігієни та медичної екології АМН Украї-ни, завідувач лабораторії радіаційної гігієни
доктор медичних наук
ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ Леонард Олександрович
Інститут медицини праці АМН України, завідувач відділу НМІ
Провідна установа: | Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця,
кафедра гігієни праці з курсом професійних захворювань,
МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться ''____''________________2001 р., на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.554.01 при Інституті медицини праці АМН України (01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту медицини праці АМН України.
Автореферат розісланий ''____'' _______________ 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ковальова Г.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Велика комунальна радіаційна аварія супроводжується безконтрольним виходом значної маси радіоактивних речовин та розповсюдженням радіоактивності за межі санітарно-захисної зони об‘єкта ядерної промисловості (НРБУ-97). При цьому на початковому етапі аварії основним гігієнічним чинником є підвищене зовнішнє іонізуюче опромінення, під дію якого у цей період підпадають не тільки штатний персонал об‘єкта, але й учасники ліквідації аварії (в тому числі за межами проммайданчика) та населення прилеглих територій (Л.А.Іллін та ін., 1995).
При тому, що на початковому етапі аварії рівні опромінення максимальні, умови опромінення є недостатньо розвіданими, а штатні засоби дозиметричного контролю мало ефективні через нехарактерні для рутинної практики умови опромінення, а також через залучення додаткового персоналу, не повної мірою забезпеченого індивідуальними дозиметрами (Д.П.Осанов та ін., 1993, Л.А.Іллін та ін., 1995). Індивідуальний дозиметричний контроль населення аварійними планами взагалі не передбачається. Тому дози опромінення значної частини персоналу, учасників ліквідації наслідків аварії та практично всього населення, отримані протягом гострого періоду аварії, залишаються невідомими (В.К.Іванов та ін., 1999).
Аварія 1986 року на Чорнобильській АЕС є екстремальним прикладом великої комунальної аварії, впливу якої лише у гострий період зазнало населення 30-км зони (135 тис осіб, евакуйованих протягом трьох тижнів після аварії) та близько 300 тис. учасників ЛНА лише 1986-1987 років (Л.А.Іллін, 1988, О.А.Павловський, 1988) . Дози опромінення більшості з них були невідомими, або їх оцінки мали сумнівну якість (Л.А.Іллін та ін., 1995). Як наслідок, дуже гостро постає питання ретроспективної оцінки індивідуальних доз багатотисячних контингентів. Необхідність реконструкції доз обумовлюється як радіаційно-гігієнічними міркуваннями (контроль неперевищення встановлених лімітів дози) (НРБУ-97), так і науковими потребами (вивчення медичних наслідків опромінення, проведення епідеміологічних досліджень віддалених наслідків аварії) (E.Cardis et al, 2001). Оскільки до теперішнього часу не було системи ретроспективної дозиметрії контингентів, постраждалих у гострий період радіаційної аварії, а також відсутні науково обгрунтовані рекомендації щодо застосування тих чи інших методів реконструкції доз, вирішення цієї проблеми є надзвичайно актуальним не тільки для населення України, що постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС, а також для світової санітарно-гігієнічної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: РЕТРОСПЕКТИВНА ОЦІНКА ДОЗ ЗОВНІШНЬОГО ГАММА-ОПРОМІНЕННЯ ЯК РАДІАЦІЙНО-ГІГІЄНІЧНОГО ФАКТОРА У ГОСТРИЙ ПЕРІОД ВЕЛИКОЇ КОМУНАЛЬНОЇ АВАРІЇ (НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок