Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМУНОФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ПРОТИПУХЛИННОГО ЗАХИСТУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ СОБАК

ІМУНОФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ПРОТИПУХЛИННОГО ЗАХИСТУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ СОБАК

Назва:
ІМУНОФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ПРОТИПУХЛИННОГО ЗАХИСТУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ СОБАК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет ветеринарної
медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького
 
ШЕКЕЛЬ ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ
УДК 612.128.618.019
ІМУНОФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ПРОТИПУХЛИННОГО ЗАХИСТУ
МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ СОБАК
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
 
 
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
 
 
 
 
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
Маслянко Роман Петрович,
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, завідувач кафедри епізоотології;
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Стояновський Володимир Григорович,
Львівський національний університет ветеринарної
медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького,
завідувач кафедри патологічної фізіології;
доктор ветеринарних наук, професор
Коцюмбас Ігор Ярославович,
Державний науково-дослідний контрольний інститут
ветеринарних препаратів і кормових добавок, директор,
завідувач лабораторії імунології.
Захист відбудеться 18 червня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01. у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національно-го університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий 14 травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор | Головач П.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан імунної системи, однієї із складової гомеостазу тварин має важливе значення для організму в умовах пухлинного росту. Вивченню питань імунофізіології непластичних процесів у тварин останнім часом надається великого значення. Це зумовлено, з одного боку значними досягненнями у вивченні імунофізіологічних процесів при злоякісній трансформації та причин її виникнення, з іншого – надією і перспективою застосування імунодіагностики та імунотерапії злоякісних новоутворень.
Тепер не виникає сумнівів значення імунної системи при неопластичних процесах в організмі тварин. Проте в міру накопичення знань про стан цієї системи при пухлиноутвореннях, дедалі більше виявляється неоднозначність розуміння її ролі у виникненні, розвитку та лікуванні онкологічної патології.
Тривалий час існувала концепція Ф.Бернета (1971), яка передбачала можливість виникнення злоякісних пухлин внаслідок накопичення мутантних клітин на тлі зниження функціональної активності системи імунітету. Згідно з цією концепцією, що названа “імунологічний нагляд”, роль імунної системи у ссавців полягає у розпізнавані та елімінації чужорідних субстанцій, що виникають в результаті соматичних мутацій або еквівалентних процесів і змінюють антигенну характеристику клітин (Rosenberg S, 2004 ; Terabe M. Berzofsky F.A. 2004). Якщо імунні механізми не спрацьовують, то трансформовані клітини утримують селективну перевагу, що веде до утворення пухлин. Захисна роль у даному випадку відводилась Т-супресорним лімфоцитам.
В даний час концепція протипухлинного нагляду з боку Т–лімфоцитів підтримується численними експериментальними дослідженнями (Білинський Б.Т. зі співат., 1992; Гнатишак А.І., 1988; Conventry B.F., 2004). Клінічно відомо, що імунна недостатність супроводжує пухлину від початку до закінчення її розвитку, а тому вивчення імунофізіологічного стану організму собак різного віку при виникненні, розвитку та лікуванні пухлин залишається актуальним і потребує подальшого дослідження з метою розробки ефективних способів протипухлинного захисту молочної залози даного виду тварин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІМУНОФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ПРОТИПУХЛИННОГО ЗАХИСТУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ СОБАК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок