Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБІГ ЗЕМЕЛЬНИХ ВОЛОДІНЬ ВОЛИНСЬКОЇ ШЛЯХТИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVI ст. (на матеріалах Луцьких актових книг 1566-1599 рр.)

ОБІГ ЗЕМЕЛЬНИХ ВОЛОДІНЬ ВОЛИНСЬКОЇ ШЛЯХТИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVI ст. (на матеріалах Луцьких актових книг 1566-1599 рр.)

Назва:
ОБІГ ЗЕМЕЛЬНИХ ВОЛОДІНЬ ВОЛИНСЬКОЇ ШЛЯХТИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVI ст. (на матеріалах Луцьких актових книг 1566-1599 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
БЛАНУЦА Андрій Васильович
УДК 345.278 (477.82) “1566/1599”
ОБІГ ЗЕМЕЛЬНИХ ВОЛОДІНЬ ВОЛИНСЬКОЇ ШЛЯХТИ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVI ст.
(на матеріалах Луцьких актових книг 1566-1599 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України середніх віків Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук
Сас Петро Михайлович,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Щербак Віталій Олексійович,
Національний університет
“Києво-Могилянська Академія”,
декан гуманітарного факультету;
кандидат історичних наук, доцент
Воронін Василь Олексійович,
Білоруський державний університет,
доцент кафедри історії Білорусі
стародавнього часу і середніх віків.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, історичний факультет.
Захист відбудеться “25” лютого 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д .235.01 в Інституті історії України НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України за адресою 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4.
Автореферат розісланий “ ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасне українське суспільство переживає період складних системних змін, зокрема, у сфері економіки. Кардинальна ломка старої і становлення нової системи соціальних та економічних відносин надає особливої суспільної ваги і наукової значущості теоретичним пошукам найоптимальніших для України, як незалежної постсоціалістичної держави, шляхів переходу на рейки ринкової економіки. Звісно, що будь-які новітні реформаторські ідеї, проекти та проголошені стратегічні орієнтири матимуть реалістичне підґрунтя й практичний сенс, якщо ґрунтуватимуться на глибокому знанні суспільства – і не в останню чергу в його історичному вимірі.
У цьому зв’язку не можна нехтувати вивченням соціальних та економічних моделей суспільного устрою, що мали місце в історичному минулому України. Зокрема, йдеться про дослідження специфіки економічних процесів, які відбувалися у так звані перехідні етапи історичного буття українського суспільства. Одним із таких періодів в історії українських земель у складі Великого князівства Литовського (далі. – ВКЛ) і Речі Посполитої був своєрідний цикл політичних, правових, соціальних та економічних трансформацій, спричинених підготовкою і проведенням Люблінської унії 1569 р. й викристалізуваних впродовж перших трьох десятиліть по цьому політичному акті.
Актуальність теми. Дисертація присвячена розгляду одного з важливих аспектів соціально-економічної історії ранньомодерної Волині другої половини XVI ст., а саме: особливостям обігу земельних володінь шляхти Луцького повіту після судово-адміністративних реформ 1564-1566 рр., які створили нові правові умови у сфері володіння та розпорядження земельною власністю шляхетського стану. Під терміном “земельні володіння” у даній роботі мається на увазі комплекс маєтностей тієї чи іншої шляхетської родини, які вона тримала у безумовному (право вільного, необмеженого розпорядження) та умовному (право обмеженого розпорядження) володінні. Терміном “земельна власність” у дисертації позначено земельні володіння шляхти, що протягом кількох поколінь перебували у приватній власності, тобто спадковий власник міг вільно ними розпоряджатися: продавати, дарувати, обмінювати, заставляти або здавати в оренду. Дисертант виходить із засновку, що протягом 1566-1599 рр. у волинському ареалі українських земель відбувся суттєвий перерозподіл земельних володінь шляхти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБІГ ЗЕМЕЛЬНИХ ВОЛОДІНЬ ВОЛИНСЬКОЇ ШЛЯХТИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVI ст. (на матеріалах Луцьких актових книг 1566-1599 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок