Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Специфіка антропонімів у химерній прозі (на матеріалі творчості В.Г.Дрозда)

Специфіка антропонімів у химерній прозі (на матеріалі творчості В.Г.Дрозда)

Назва:
Специфіка антропонімів у химерній прозі (на матеріалі творчості В.Г.Дрозда)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,65 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Одеський національний університет
імені І.І.Мечникова
Шестопалова
Людмила Дмитрівна
УДК 811.161.2373.23:82-3(043.3)
Специфіка антропонімів у химерній прозі
(на матеріалі творчості В.Г.Дрозда)
Спеціальність 10.02.01 - українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі практичного курсу української мови Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Карпенко Юрій Олександрович,
Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова,
професор кафедри української мови
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мойсієнко Анатолій Кирилович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри сучасної української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Касім Галина Юріївна,
Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова,
доцент кафедри загального та словянського
мовознавства
Провідна установа – Чернівецький національний університет ім.Юрія Федьковича, кафедра історії та культури української мови, Міністерство освіти і науки України, м.Чернівці.
Захист відбудеться „23” березня 2006р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд.165а.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова за адресою: 65026, Одеса, вул.Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 22.02.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.
Загальна характеристика роботи
Донині однією з найважливіших проблем сучасної української літературної ономастики є дослідження функціонально-стилістичних особливостей антропонімії в художньому творі. Добір антропонімів для митця – це прояв його літературної індивідуальності та художньої майстерності на фоні реальної суспільно-історичної дійсності.
Наукові дослідження, здійснені в галузі літературної ономастики (Л.Белей, В.Калінкін, Ю.Карпенко, В.Михайлов та ін.), становлять важливу теоретичну базу для нових антропонімічних розвідок. Останнім часом об’єктом ономастичних студій стали особові імена в українських народних обрядових піснях (Н.Колесник), романах П.Загребельного, І.Ле, П.Панча (Т.Гриценко), драматичних творах Л.Українки (Т.Крупеньова), різножанрових творах Л.Костенко (М.Мельник), поетичному ономастиконі творів Я.Славутича (Л.Селіверстова), романах Г.Тютюнника й В.Земляка (А.Соколова) та інших відомих майстрів красного письменства, що, у свою чергу, доводить активний розвиток літературної антропоніміки як окремої мовознавчої дисципліни з визначеним об’єктом дослідження й апробованою методикою.
Актуальність дослідження. Помітним явищем в українській літературі 60 – 80-х років стала так звана химерна проза. Химерність має давню літературну традицію й невичерпні фольклорні джерела. Започаткована О.Ільченком у романі „Козацькому роду нема переводу, або ж Мамай і Чужа молодиця”, вона простежується у творах М.Стельмаха, В.Земляка, П.Загребельного, Є.Гуцала, В.Шевчука та інших письмеників, але В.Дрозд розвинув традиції химерної прози, відтворивши унікальний, глибоко національний тип української самобутньої людини. Художні твори В.Дрозда близькі до народних бувальщин своєю фантазійністю, різноманітними перевтіленнями і неймовірностями. „Химерність” – об’єднувальна назва, що сполучає „фантасмагоричність”, „дивність”, „примхливість”, „кумедність” тощо. Якщо говорити про химерний стиль як жанрову специфіку творів, то домінуючими на образно-змістовому рівні, на думку Л.Т.Масенко, слід визнати пародійно-комедійне начало, ексцентричність, гротесковість у змалюванні персонажів, а в мовностильовому плані – орієнтацію на усне розмовне мовлення, на використання оригінальних іменувань, що і зумовлює онімну специфічність цього літературного напряму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Специфіка антропонімів у химерній прозі (на матеріалі творчості В.Г.Дрозда)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок