Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ПЕПТИДНОГО ПРЕПАРАТУ “ВЕРМІЛАТ” У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ ПАРОДОНТИТОМ

ЗАСТОСУВАННЯ ПЕПТИДНОГО ПРЕПАРАТУ “ВЕРМІЛАТ” У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ ПАРОДОНТИТОМ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ПЕПТИДНОГО ПРЕПАРАТУ “ВЕРМІЛАТ” У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ ПАРОДОНТИТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
 
ХМІЛЬ ТЕТЯНА АНДРІЇВНА
УДК 616. 314. 18-002. 4:615. 3
 
ЗАСТОСУВАННЯ ПЕПТИДНОГО ПРЕПАРАТУ “ВЕРМІЛАТ”
У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ ПАРОДОНТИТОМ
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
 
 
Полтава - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (ректор – заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Скрипніков Микола Сергійович).
Науковий керівник: кандидат медичних наук, професор
Скрипнікова Таіса Петрівна,
Українська медична стоматологічна академія, завідувачка кафедри післядипломної освіти
лікарів-стоматологів
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ковальов Євген Вікторович,
Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри пропедевтики терапевтичної стоматології
доктор медичних наук, професор Куцевляк Валентина Федорівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувачка кафедри терапевтичної і дитячої стоматології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л.Шупика, кафедра терапевтичної стоматології, МОЗ України, м.Київ
 
Захист відбудеться “30” жовтня 2001 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м.Полтава, вул. Шевченка, 23)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою: 36024, м.Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий “20” вересня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Петрушанко Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діагностика і лікування пародонтиту займає одне з головних місць серед актуальних проблем сучасної стоматології. Це пов'язане з високою поширеністю даної патології серед населення будь-якої вікової групи (Косенко К.М., 1994; Иванов В.С., 1998). Медичне і соціальне значення цього захворювання проявляється прогресуючим характером перебігу патологічного процесу в тканинах пародонта, що призводить до порушення функції зубощелепного апарату, системи травлення, процесів обміну, сенсибілізації організму, зниження працездатності. Також прояв патології тканин пародонта обумовлений станом інших систем та органів (Борисенко А.В. и соавт., 1995; Бактушова Н.О., 1996; Лемецкая Т.И. и соавт., 1997; Zappa U. et al., 1992).
Дані літератури свідчать про полівалентність чинників, що сприяють розвитку пародонтиту (Грудянов А.И. и соавт., 1986; Левицкий А.П., Мизина И.К., 1987; Логинова Н.К., Кречина Е.К., 1998; Тарасенко Л.М., Петрушанко Т.А., 1999). Дослідженнями вчених (Никитина Т.В., 1982; Езикян Т.И. и соавт., 1991) встановлена важлива роль у патогенезі хвороб пародонта порушень метаболізму речовин, що знаходяться в структурах сполучної тканини, яка складає основний об’єм пародонта. Тому цілком виправданим для застосування в пародонтології є пошук препаратів, спрямованих на нормалізацію обмінних процесів у сполучній тканині (Кайдашев І.П., 1994).
Перспективним, відносно недавно виниклим напрямком пошуку нових лікарських засобів є одержання поліпептидних екстрактів із органів і тканин тварин (Слободян В.А., Слободян Н.С., 1994; Кайдашев И.П., 1996; Sabine J.R., 1983).
Проблема вивчення механізму дії і можливостей клінічного використання поліпептидів займає важливе місце в сучасній медицині. Головною функцією поліпептидів є участь у керуванні генетичним гомеостазом, у тому числі репаративними й адаптаційними процесами, кровоутворенням, неспецифічною резистентністю організму. Поліпептиди спроможні впливати не тільки на здорові клітини, але і на стан процесів метаболізму в ушкоджених клітинах, змінюючи їх, і в такий спосіб нормалізуючи функцію. Відомо, що пептиди беруть участь у регуляції багатьох фізіологічних функцій, забезпечуючи клітинні взаємозв'язки в межах органу, в якому вони утворюються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ПЕПТИДНОГО ПРЕПАРАТУ “ВЕРМІЛАТ” У КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ХВОРИХ ПАРОДОНТИТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок