Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ УВАГИ У ДІТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ БІОЛОГІЧНОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ ПО ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМІ

ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ УВАГИ У ДІТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ БІОЛОГІЧНОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ ПО ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМІ

Назва:
ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ УВАГИ У ДІТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ БІОЛОГІЧНОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ ПО ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ЛУЦЮК МИКОЛА ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 612.822.3.08; 612.821.2
ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ УВАГИ У ДІТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ БІОЛОГІЧНОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ ПО ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМІ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі фізіології людини і тварин та біофизики
у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського
Міністерства освіти і науки України.
Науковій керівник: доктор біологічних наук, професор
Павленко Володимир Борисович
професор кафедри фізіології людини і тварин та біофізики
Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського;
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
Дмитро Артурович Василенко,
провідний науковий співробітник Інституту
фізіології НАН України ім. О.О. Богомольця;
доктор медичних наук, професор
Євстафьєва Олена Володимирівна,
завідувач кафедри нормальної фізіології
Кримського державного медичного університету
ім. С.І. Георгієвського Міністерства охорони здоров'я України.
Захист відбудеться 14 червня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: пр. Вернадського, 4, Сімферополь, 95007.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: пр. Вернадського, 4, Сімферополь, 95007.
Автореферат розісланий --“____” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 Д.Р. Хусаінов

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У цей час все більшу актуальність здобуває проблема, пов'язана з діагностикою рівня розвитку довільної уваги, різних порушень уваги у дітей і підлітків, а також побудовою корекційно-розвиваючих заходів, спрямованих на розвиток даної когнітивної функції.
Одним із об'єктивних методів дослідження механізмів когнітивної діяльності людини є спектральний аналіз електроенцефалограми (ЕЕГ) (Schober F. et al., 1995; Harmony T. et al., 1996; Klimesch W. et al., 1993). Показники спектральної потужності (СП) окремих частотних діапазонів ЕЕГ можуть деякою мірою служити індикаторами різних функціональних станів і індивідуальних особливостей церебральних механізмів (Русалов І.М., 1979; Wilson G.F. et al., 1995). Вивченню та виявленню електроенцефалографічних корелятів уваги у дітей із синдромом дефіциту уваги й гіперактивності (СДУГ) була присвячена значна кількість робіт (Clarke A.R. et al., 2002; Clarke A.R. et al., 2003). Результати таких досліджень показали, що у дітей з СДУГ відношення амплітуди бета1-ритму до амплітуди тета-ритму (переважно в лобових ділянках) значно нижче, ніж у здорових дітей (Barry R.J. et al., 2003; Любар Д.Ф., 1998). Однак, дані про взаємозв'язок амплітудно-частотних характеристик ЕЕГ з різними показниками довільної уваги у здорових дітей поки залишаються явно недостатніми.
Наряду із класичною ЕЕГ, викликані ЕЕГ-потенціали (ВП) розглядаються як об'єктивний показник переробки інформації в умовах мимовільної й довільної уваги. У низці робіт вітчизняних і закордонних дослідників показаний зв'язок компонентів ВП із когнітивними та моторними процесами, а також їхніми порушеннями (Гнєздицький В.В., 1997; Donchin E., 1982). Однак, більшість таких робіт проводилася за участю дорослих випробувачей, тому застосування подібних парадигм до дітей є важливим для діагностики сфери уваги у дітей (Perchet C. et al., 2000).
Згідно з останніми літературними даними найбільшу актуальність набуває проблема, пов'язана з розробкою заходів, спрямованих на корекцію та розвиток довільної уваги (Barry R.J. et al., 2003; Johnstone S.J. et al., 2001). В останні десятиліття для корекції порушень уваги застосовується метод біологічного зворотного зв'язка по ЕЕГ (ЕЕГ-ЗЗ, нейроЗЗ, нейротерапії). У результаті досліджень було встановлено, що цей метод ефективен при лікуванні СДУГ, а також у пацієнтів із труднощами навчання (Lubar J.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ УВАГИ У ДІТЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ БІОЛОГІЧНОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ ПО ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок