Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ, ГАЛІЮ ТА ІНДІЮ.

СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ, ГАЛІЮ ТА ІНДІЮ.

Назва:
СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ, ГАЛІЮ ТА ІНДІЮ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОЙКО РОМАН СЕРГІЙОВИЧ
УДК 546.185.31.683.07.
СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ
ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ, ГАЛІЮ ТА ІНДІЮ.
02.00.01–Неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному
університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Нагорний Павло Григорович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, завідуючий відділом
Панов Едуард Васильович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України
кандидат хімічних наук
Ущепівська Тетяна Іванівна,
Національний аграрний університет,
кафедра аналітичної та біонеорганічної хімії
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “27” листопада 2006 р. о 1400 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного
університету імені Тараса Шевченка за адресою:
м. Київ, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, ВХА.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
(м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “11” жовтня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Олексенко Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Послідовний розвиток науки і нових технологій потребує більш широкого дослідження сполук та створення нових матеріалів на їх основі, які б володіли бажаними, передбачуваними фізико-хімічними властивостями, мали невисоку собівартість та зручну технологію отримання. Вирішення таких задач стає можливим не тільки при дослідженні властивостей вже відомих речовин, але потребує отримання нових сполук, що неможливо без проведення фундаментальних досліджень в області хімії, фізики, та інших природничих наук. Перспективними в цьому плані є дослідження хімічних реакцій в розплавлених солях, зокрема, фосфатах лужних металів.
За останній час досягнуто значних успіхів в галузі неорганічної хімії розплавлених солей, зокрема, у синтезі простих та подвійних фосфатів лужних та полівалентних металів. Такі фосфати мають ряд цінних магнітних, нелінійно-оптичних, каталітичних, електрофізичних властивостей і застосовуються у вигляді монокристалів та кераміки.
Розплавлені фосфати лужних металів є універсальними розчинниками оксидів полівалентних металів і використовуються як середовище для синтезу та вирощування монокристалів подвійних фосфатів. Особливо актуальним є направлений синтез фосфатних сполук з різноманітними властивостями. Вивчення особливостей їх кристалічної будови та встановлення фізико-хімічних характеристик є дуже важливим, так як це створює нові горизонти для застосування фосфатів як нових матеріалів.
Останнім часом проведено багато досліджень по синтезу та вивченню властивостей фосфатів лужних та тривалентних металів, зокрема, хрому, мангану, феруму, алюмінію. Крім того, методами гідротермального синтезу та твердофазної взаємодії, одержано декілька типів подвійних фосфатів індію та галію. Однак, систематичних досліджень по розчинності та взаємодії оксидів Ga2O3 та In2O3 з розплавленими фосфатами M2O-P2O5 (M = Li, Na, K) не проведено; лишається нез’ясованим і вплив відповідних фторидів лужних металів на хімічну взаємодію в цих системах в широкому діапазоні температур та мольних співвідношень M2O/P2O5.
Дослідження фізико-хімічних властивостей складних фосфатів вже не задовольняється стандартними методиками, а потребує нових підходів, які б задовольняли потреби сучасної науки. Актуальною потребою є отримання нових оптичних (люмінесцентних, лазерних тощо) матеріалів на основі подвійних фосфатів з покращеними оптичними характеристиками.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана робота є продовженням систематичних досліджень розплавів фосфатів лужних металів та їх взаємодії з оксидами три- та чотиривалентних металів, що проводяться на кафедрі неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках програми “Речовини та матеріали з особливими електрофізичними властивостями”, а також у відповідності з держбюджетними темами “Синтез нецентросиметричних матриць фосфатного походження з особливими електрофізичними властивостями” (номер державної реєстрації 0198U007829) і “Оксидні матеріали з особливими електрофізичними властивостями” (номер державної реєстрації 0101U002160).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОДВІЙНИХ ФОСФАТІВ ЛУЖНИХ МЕТАЛІВ, ГАЛІЮ ТА ІНДІЮ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок