Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ СУЧАСНОГО ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ПОЛІОМІЄЛІТОМ В УМОВАХ ЙОГО ЕРАДИКАЦІЇ

ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ СУЧАСНОГО ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ПОЛІОМІЄЛІТОМ В УМОВАХ ЙОГО ЕРАДИКАЦІЇ

Назва:
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ СУЧАСНОГО ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ПОЛІОМІЄЛІТОМ В УМОВАХ ЙОГО ЕРАДИКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,00 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
ТОРБЕНКО ВІРА В'ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 616.98:578.835.15:616 – 036.22
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ СУЧАСНОГО ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ПОЛІОМІЄЛІТОМ В УМОВАХ ЙОГО ЕРАДИКАЦІЇ
14.02.02 – епідеміологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського АМН України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, старший науковий співробітник ЗадорожнаВ.І., Інститут епідеміології та інфекційних хвороб АМН України, завідувач лабораторії поліомієліту та інших ентеровірусних інфекцій
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Щербінська А.М., Інститут епідеміології та інфекційних хвороб АМН України, завідувач лабораторії загальної вірусології
доктор медичних наук, старший науковий співробітник, Доброштан Є.В., Інститут громадського здоров'я МОЗ України, завідувач відділення організації санітарно-епідеміологічної служби.
Провідна установа:
Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова МОЗ України, Одеса, лабораторія особливо небезпечних природновогнищевих інфекцій.
Захист відбудеться 27.02.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.02 по захисту докторських дисертацій при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (02038, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (02038, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 4)
Автореферат розісланий 26.01.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Л.С. Красюк
Актуальність роботи.
Загальні тенденції суспільного прогресу призводять до змін у природі, які неоднозначно впливають на здоров'я людини. Поліомієліт є, з одного боку, антропонозною, а з іншого – керованою інфекцією. Тому особливості його епідемічного процесу зумовлені, передусім, низкою соціально – економічних чинників.
Епідеміологічний нагляд за поліомієлітом, запроваджений ВООЗ з метою виявлення “дикого” поліовірусу на етапі його ліквідації, передбачає, передусім, обстеження хворих віком до 15 років з гострими в'ялими паралічами (ГВП). Вивчення забрудненості поліовірусами абіотичних об'єктів не є обов'язковим, внутрішньотипове дослідження природи поліовірусів (вакцинні чи “дикі”), ізольованих з навколишнього середовища, майже не проводиться. Зважаючи на поліморфізм клінічних проявів поліовірусної інфекції, інтенсивну циркуляцію вакцинних поліовірусів серед людей та в об'єктах довкілля, їх схильність до реверсії у бік набуття вірулентних властивостей тощо, при такому підході неможливо обгрунтовано встановити, які саме клінічні форми слід відносити до випадків, підозрілих на поліомієліт, які критерії постановки цього діагнозу, об'єктивно оцінити епідемічну ситуацію та визначити особливості епідемічного процесу в сучасних умовах. Той факт, що ізолювати поліовіруси із проб фекалій, носоглоткових змивів або спиномозкової рідини у хворих з класичною клінікою поліомієліту вдається далеко не завжди, не дозволяє виключити діагноз у разі негативних вірусологічних даних. У той же час, навіть при виділенні поліовірусу від хворого із схожою на поліомієліт клінікою, не можна однозначно розцінювати цей випадок, як поліомієліт, оскільки ізоляція поліовірусу може бути випадковою знахідкою, а клінічні прояви обумовлені іншими причинами. Широке застосування оральної поліовірусної вакцини (ОПВ) інколи є причиною вакциноасоційованого поліомієліту як у щеплених, так і у нещеплених осіб, клінічний перебіг якого не відрізняється від поліомієліту, викликаного “диким” поліовірусом. Таким чином, проблема поліовірусної інфекції залишається актуальною і потребує подальшого дослідження, незважаючи на великі зусилля, спрямовані на ліквідацію поліомієліту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ СУЧАСНОГО ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ПОЛІОМІЄЛІТОМ В УМОВАХ ЙОГО ЕРАДИКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок