Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАМОЖНЕ СЕЛЯНСТВО УКРАЇНИ В УМОВАХ НЕПУ

ЗАМОЖНЕ СЕЛЯНСТВО УКРАЇНИ В УМОВАХ НЕПУ

Назва:
ЗАМОЖНЕ СЕЛЯНСТВО УКРАЇНИ В УМОВАХ НЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,16 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лазуренко Валентин Миколайович
 
УДК – 94 - 058. 244.6 (477) “192”
ЗАМОЖНЕ СЕЛЯНСТВО УКРАЇНИ
В УМОВАХ НЕПУ
07.00.01 - історія України
АВТОРЕФЕРАТ
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук

Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Черкаському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і
науки України
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Морозов Анатолій Георгійович,
завідувач кафедри новітньої історії та права
Черкаського державного університету
ім. Богдана Хмельницького
 
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор,
Заслужений працівник народної
освіти України
Тригуб Петро Микитович,
завідувач кафедри історії та філософії Миколаївської філії Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
кандидат історичних наук, доцент
Нікольський Володимир Михайлович,
доцент кафедри історії України
Донецького національного університету
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України (м. Харків)
Захист відбудеться “ 20 ” грудня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, II корп., ауд. 32
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий “19” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні трансформаційні процеси в аграрному секторі економіки України стимулюють зростання значного інтересу як дослідників-фахівців, так і широкої громадськості до специфічних особливостей перебігу аграрних перетворень, що мали місце в українському селі в добу непу і які багато в чому схожі із нинішніми.
Відхід від кріпацько-колгоспної системи господарювання на селі, яка проіснувала понад сім десятиліть, та надання селянству можливості вільно господарювати, працювати на себе, а в кінцевому разі покращувати добробут українського народу, його держави, розгортання приватної ініціативи закономірно приведе до появи заможного селянства. Цей процес інтенсивно розвивався в 20-ті рр., в період нової економічної політики.
В умовах існування самостійної незалежної української держави дослідження історії України CC століття буде неповним без якісно нового висвітлення тієї важливої соціально-економічної ролі, яку відігравало в житті села доколгоспного періоду заможне селянство.
Сучасні трансформаційні процеси в аграрно-промисловому комплексі України, які активно розгорнулись після виходу у світ 3 грудня 1999 р. Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки", ще раз підкреслили важливість і актуальність дослідження ролі й значення міцних селянських господарств за умов недостатньо розвинутого товарного виробництва.
Нововведення в аграрному секторі народного господарства, що мали місце в 20-ті роки, і ті, які впроваджуються нині, мають у своїй основі досить багато спільного. Їх об'єктивне вивчення, врахування досвіду минулого, який мав як позитивні, так і негативні наслідки, має не лише пізнавальне, але і важливе практичне значення. Без його детального й критичного аналізу важко уникнути ускладнень на шляху ефективного реформування сільськогосподарського виробництва в сучасних умовах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема дисертаційної роботи тісно пов'язана з програмою досліджень Науково-дослідного інституту селянства Черкаського державного університету ім. Б. Хмельницького та Інституту історії України НАН України: “Історичні форми ментальності, соціально-економічного та громадського самоврядування українського селянства”. Поряд з цим дисертаційне дослідження є складовою частиною держбюджетної науково-дослідної теми “Державотворчі процеси в Середньому Подніпров'ї в контексті творення історії України” (держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЗАМОЖНЕ СЕЛЯНСТВО УКРАЇНИ В УМОВАХ НЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок