Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАННЯ ВЕЛИКИХ ДОВЖИН ДЛЯ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМ ЗОВНІШНЬОТРАЄКТОРНИХ ВИМІРЮВАНЬ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАННЯ ВЕЛИКИХ ДОВЖИН ДЛЯ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМ ЗОВНІШНЬОТРАЄКТОРНИХ ВИМІРЮВАНЬ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАННЯ ВЕЛИКИХ ДОВЖИН ДЛЯ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМ ЗОВНІШНЬОТРАЄКТОРНИХ ВИМІРЮВАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО–ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МЕТРОЛОГІЇ
Стрілець Володимир Олександрович
УДК 621.373.826
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАННЯ ВЕЛИКИХ ДОВЖИН ДЛЯ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМ ЗОВНІШНЬОТРАЄКТОРНИХ ВИМІРЮВАНЬ
Спеціальність 05.11.15 – Метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному науково–дослідному інституті метрології Держстандарту України.
Науковий керівник кандидат фізико–математичних наук, старший науковий співробітник Кравченко Микола Іванович, Харківський державний науково–дослідний інститут метрології, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти :
доктор технічних наук, професор Соловйов Валентин Сергійович,
Харківський державний науково–дослідний інститут метрології, начальник головного метрологічного центру державної служби єдиного часу і еталонних частот України;
кандидат технічних наук, доцент Черепков Сергій Тимофійович, начальник Воєнстандарту України – головний метролог Збройних Сил України.
Провідна установа
Інститут електродинаміки Національної Академії Наук України, м. Київ
Захист відбудеться 21.03.2002 р. о 14:00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01 у Харківському державному
науково–дослідному інституті метрології за адресою:
Україна, 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного науково–дослідного інституту метрології за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
Автореферат розісланий 16.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Косач Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтеграція України у світову та європейську економічні системи, запровадження сучасних систем навігації для вирішення транспортних, геодезичних, спеціальних, в тому числі військових задач, участь в міжнародних наукових програмах дослідження глобальних та регіональних екологічних і геодинамічних процесів, вивчення фігури Землі та картографування території України з використанням космічних навігаційних систем (КНС), потребує використання на території України Світової геодезичної мережі координат WGS-84.
До складу як сучасних КНС четвертого покоління “ГЛОНАСС”, GPS, так і КНС п'ятого покоління “GALILEO” та “ГЛОНАСС-М”, що розробляються, входить наземний сегмент – підсистема контролю та управління (ПКУ).
Першочерговою функцією наземного сегменту є проведення зовнішньотраєкторних вимірювань для визначення, прогнозування та постійного уточнення параметрів орбіт супутників за допомогою квантово-оптичних станцій (КОС) та багатопозиційних мікрохвильових станцій (БМС).
КОС зовнішньотраєкторних вимірювань метрологічно забезпечуються Державною службою єдиного часу та еталонних частот і еталонною локальною базісною мережою. БМС зовнішньотраєкторних вимірювань, що входять до складу наземного сегменту КНС, метрологічно забезпечуються Державною службою єдиного часу та еталонних частот і мобільними еталонами одиниці довжини – метра в області великих довжин, якими є лазерні віддалемірні комплекси (ЛВК).
Таким чином, для метрологічно забезпечення координат еталонної локальної базісної мережі КОС та антенних базисів БМС створення ЛВК з діапазоном вимірювання відстані від 0,1км до 10км з відносною середньоквадратичною похибкою не більше 5·10-7 є своєчасною і актуальною науково – практичною задачею.
Одними з найперспективніших засобів вимірювання довжини є лазерні віддалемірні системи (ЛДС), які використовують двомодові гелій–неонові лазери.
Звўязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов'язана з “Программой создания эталонной базы Украины на 1993 –1997 годы”, п.1.1.7., з “Планом заходів щодо впровадження на території України Світової геодезичної системи координат WGS-84”, п.3, спецтемами ДНВО “Метрологія” (зараз – Харківський державний науково–дослідний інститут метрології), зокрема: 06.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАННЯ ВЕЛИКИХ ДОВЖИН ДЛЯ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМ ЗОВНІШНЬОТРАЄКТОРНИХ ВИМІРЮВАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок