Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВЗАЄМОУВ’ЯЗКИ ПРОГРАМНИХ І БЮДЖЕТНИХ ПОКАЗНИКІВ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВЗАЄМОУВ’ЯЗКИ ПРОГРАМНИХ І БЮДЖЕТНИХ ПОКАЗНИКІВ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВЗАЄМОУВ’ЯЗКИ ПРОГРАМНИХ І БЮДЖЕТНИХ ПОКАЗНИКІВ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
ПЛАХОТНИК Максим Леонідович
УДК: 338.24:336.144
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВЗАЄМОУВ’ЯЗКИ ПРОГРАМНИХ І БЮДЖЕТНИХ ПОКАЗНИКІВ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність: 08.02.03.
Організація управління, планування і
регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (м. Київ).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Беседін Василь Федорович
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, заступник директора, завідувач відділу проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки.
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
Панасюк Броніслав Якович
Київський Національний економічний університет, професор кафедри макроекономіки та державного управління;
- кандидат економічних наук.
Корабльов Микола Миколайович
Кабінет Міністрів України, головний спеціаліст департаменту економічної політики.

Провідна організація - Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ фінансового прогнозування (м. Київ)
Захист відбудеться "28" лютого 2002р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (01103, м. Київ – 103, бул. Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (Київ, бул. Дружби народів, 28, перший поверх).
Автореферат розісланий “26” січня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук А.В. Базилюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність розв’язання нагальної проблеми вдосконалення управління та регулювання української економіки, що трансформується в ринкову, посилює значення економічної обґрунтованості показників Державної програми економічного і соціального розвитку та Державного бюджету, як головних важелів державного впливу на розвиток економіки.
За своїм економічним змістом Державна програма та Державний бюджет є взаємозалежними, але не завжди узгодженими між собою документами як у розрізі окремих параметрів, так і в частині визначення основних пріоритетів через їх опрацювання різними установами. Наслідком, як правило, є неузгодженість у процесі розробки заходів економічної політики та зниження її дієвості у процесі реалізації.
У вітчизняній економічній науці проблемою вдосконалення державного управління та регулювання економіки України, в тому числі використання таких його важелів, як програма та бюджет, займаються: Л.Бабич, А.Базилюк, В.Беседін, В.Волик, В.Геєць, І.Євдокимова, Б.Кваснюк, І.Крючкова, І.Луніна, В.Науменко, Б.Панасюк, А.Ревенко, А.Савченко та інші.
Водночас результати узагальнення економічної практики і теоретичних досліджень, а також вимоги обґрунтування та посилення дієвості державної політики вказують на доцільність взаємопов’язаної розробки програми та бюджету. Іншим, не менш ефективним варіантом розв’язання цього питання, як свідчить досвід економічно розвинених країн, зокрема Франції, є розробка одного спільного документа, який поєднав би в собі функції та характеристики і Державної програми і Державного бюджету.
В останні роки в Україні дискутувалися питання стосовно пріоритетності програми та бюджету, поглибився розрив у часі їх розробки. За таких умов посилилася неузгодженість між окремими показниками даних документів, і як наслідок – недостатня обґрунтованість бюджетних показників та економічної політики, що призводить до дестабілізації економіки. Це свідчить про актуальність наукових розробок з питань взаємоузгодження програмних та бюджетних показників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВЗАЄМОУВ’ЯЗКИ ПРОГРАМНИХ І БЮДЖЕТНИХ ПОКАЗНИКІВ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок