Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ

Загрузка...

РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ / сторінка 10

Назва:
РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Горинь, що поблизу с. Мочулище Дубровицького району Рівненської області, річок Бережанка, Вирка, Мельниця, Вілія, Жердь-Жирак, Полква), створення та повсюдне відновлення водоохоронних зон і берегозахисних смуг, безумовне дотримання положень “Водного кодексу України” щодо цих територій); гідротехнічні (берегоукріплення, укріплення існуючих дамб і створення нових, більш надійних та досконалих конструкцій (ці заходи є доцільними для р. Горинь у межах Волино-Поділля), облаштування джерел, що живлять річки (насамперед це стосується р. Бендзюрівка, правого допливу поблизу с. Дібровка Ізяславського району Хмельницької області); інвентаризація відкритих гідромеліоративних каналів в межах основних осушувальних систем басейну Горині (басейни річок Вирка, Мельниця, Зульня, Бережанка) для виявлення ефективності та, відповідно, доцільності їхнього використання; розчищення ділянок русел із метою боротьби з їх замуленням, заростанням і засміченням (ліві допливи Горині поблизу с. Бугрин Гощанського району Рівненської області, праві допливи біля сіл Варварівка, Радошівка Хмельницької області, р. Калинівка тощо).
ВИСНОВКИ
Еколого-геоморфологічне дослідження річкової системи Горині та її підсистем дозволяє констатувати:
1. Схема еколого-геоморфологічного аналізу ФБС Горині, алгоритми аналізу її структури і функціонування, які були апробовані у роботі, відображають основні етапи і кроки проведених досліджень. Вони дали змогу інтегрувати наявну інформацію про стан ФБС Горині, виявити тенденцію його змін протягом 75-ти років ХХ ст., обґрунтувати систему природоохоронних заходів, орієнтованих на оптимізацію функціонування цієї річкової системи та геоекологічної ситуації в межах її басейну.
2. Структура річкової системи Горині характеризується значними змінами впродовж досліджуваного періоду. Трансформаційно-деградаційні процеси проявилися на всіх її рівнях: у річковій системі Горині в цілому; в її підсистемах (річкових системах нижчих рангів); змін зазнали також і водотоки як елементарні складові гідромережі. Про це свідчать параметри кількості та довжини водотоків у річкових системах на різночасових етапах та їх зміни за досліджуваний період.
3. За ступенем та характером прояву структурних змін у річкових підсистемах досліджуваного водозбору здійснено районування басейну Горині, яке свідчить, що для переважної більшості річкових систем (81,3 % від загальної кількості основних річкових систем басейну) характерними є процеси прогресивної трансформації – збільшення кількості водотоків та сумарної довжини річкових систем за рахунок будівництва меліоративних каналів. У деяких річкових системах Волино-Поділля спостерігається регресивна трансформація – відмирання водотоків низьких порядків і, як результат, зменшення кількості річок та їх сумарної довжини у річкових системах.
4. Функціонування річкової системи Горині у різних частинах річкового басейну істотно відрізняється за величинами середньорічного, максимального, мінімального стоку, середньорічних витрат наносів і каламутності; відмінними є річний та багаторічний режими стоку води і наносів; причиною цього є територіальні відмінності у фізико-географічних умовах басейну, параметрах структури річкової системи й особливостях природокористування в різних частинах водозбору.
5. Стік води і наносів є головними чинниками розвитку вертикальних та горизонтальних деформацій русла р. Горинь. Найяскравіше останні проявляються на Волино-Подільському його відтинку, чому сприяють особливості геолого-геоморфологічної будови річкової долини та водного режиму річки в цій частині басейну.
6. Між функціонуванням і структурою річкової системи існують причинно-наслідкові зв’язки: зміна структури гідромережі (відмирання водотоків) може бути викликана порушенням умов функціонування (зменшення транспортуючої здатності водотоку, збільшення наносів та їх акумуляція, зменшення водності річки) і навпаки – такі характеристики функціонування як стік води і наносів, їх режими можуть змінюватися в результаті зміни структури річкової системи (збільшення кількості та довжини водотоків унаслідок меліоративних робіт тощо).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок