Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ

Загрузка...

РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ / сторінка 8

Назва:
РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Проте і за кількістю, і за довжиною домінуючими залишились річки І порядку (станом на 2000 р. частка кількості річок І порядку від загального числа водотоків у річковій системі Горині становить 76,2 %, частка сумарної довжини цих річок – 49,75 %);
6) зменшення середнього значення довжини водотоків І рангу для більшості річкових систем поліського сточища (на 0,1 – 4,7 км); для деяких річок Волино-Поділля – навпаки, збільшення (на 0,1 – 1,3 км); у цілому для річкової системи Горині спостерігається зменшення цього показника (у 1955 р. – 1,3 км, у 2000 р. – 1,2 км);
За результатами аналізу ступеня і характеру прояву структурних змін здійснено районування басейну Горині (рис. 1;2).
У четвертому розділі “Функціонування річкової системи Горині” виявлено особливості функціонування досліджуваної річкової системи в хорологічному та хронологічному аспектах. Аналіз річкового стоку Горині свідчить про відмінності в його кількісних показниках і їх динаміці для різних частин річкового басейну:
1. Аналіз модулів середнього, мінімального та максимального стоку свідчить, що у переважній більшості випадків ці показники зростають не зі збільшенням площі водозбору (у напрямку на північ), а навпаки, зростають або залишаються стабільними у напрямку до витоків (на південь) одночасно зі зменшенням площі водозбору. Це пояснюється високою часткою підземного живлення у лісостеповій (південній) частині басейну та значно швидшою трансформацією опадів у річковій стік завдяки геолого-геоморфологічній будові цієї території.
2. Багаторічна динаміка середньорічних, максимальних і мінімальних витрат води р. Горинь в усіх частинах її басейну має циклічний характер, при цьому максимальний стік має виражену тенденцію зменшення його величин впродовж 1958-2003 рр., а мінімальний стік – зростання, середньорічний стік має малопомітну тенденцію до зростання (рис.3).
3. Залежність багаторічних режимів середньорічного, мінімального та максимального стоку р. Горинь від багаторічного режиму опадів зменшується з півночі на південь басейну. Особливо добре вираженою є неузгодженість зазначених режимів стоку води та опадів на усіх гідропостах з другої половини 80-их рр. ХХ ст., що зумовлено впливом антропогенних чинників.
4. Генеза максимального стоку у різних частинах басейну Горині має певні особливості. У цілому в досліджуваному басейні найбільші за рік витрати формуються під час весняної повені, однак у напрямку на південь (у лісостеповій частині басейну) спостерігається зростання кількості випадків, коли максимальні за рік витрати формуються під час літніх злив.
5. Відзначається також різниця у кількісних значеннях максимальних витрат різного походження: Qмакс, які формуються під час весняної повені, значно перевищують норму максимального стоку, тоді як Qмакс, які зумовлені літніми, осінніми чи зимовими паводками рідко досягають середнього багаторічного значення максимальних витрат.
6. Річний режим річкового стоку найбільш рівномірний у поліській частині р. Горинь, у напрямку до витоків він стає менш рівномірним.
На основі аналізу основних показників стоку наносів та каламутності води ми виявили, що:
· у басейні р. Горинь величина витрат завислих наносів, об’єми їх стоку зростають із збільшенням водності річки;
· модуль стоку наносів зменшується у 4,6 раза зі збільшенням площі водозбору у 6,5 раза. Формуванню вищих показників модуля стоку наносів у верхній течії (Поділля) у порівнянні з нижньою (Полісся) сприяють територіальні особливості геолого-геоморфологічної будови русла Горині та її басейну, водного режиму річки, високий ступінь розораності лісостепової частини водозбору, активний прояв схилової ерозії, наявність річок низьких порядків, що перебувають у безпосередньому контакті зі схилами;
· багаторічні режими стоку наносів на гідропостах Ямпіль і Деражне мають значні відмінності: стік наносів на гідропосту Ямпіль має чітко виражену тенденцію зниження його величин; на гідропосту Деражне намітилась слабо виражена тенденція до зростання його показників.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок