Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ

РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ

Назва:
РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Павловська Тетяна Сергіївна
УДК 551.435.164:504.4.062.2:551.8 (282.247.322)
РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ:
СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ
11.00.04 – геоморфологія і палеогеографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної географії Волинського державного університету
імені Лесі Українки.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Ковальчук Іван Платонович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
конструктивної географії і картографії
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Палієнко Валентина Петрівна,
Інститут географії НАН України,
заступник директора
кандидат географічних наук, професор
Кравчук Ярослав Софронович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
геоморфології і палеогеографії
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “30” червня 2006 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.051.05 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17
Автореферат розісланий “30” травня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.г.н., доц. Горішний П. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя все більше уваги приділяється дослідженню проблем малих річок. Це пов’язано не тільки з необхідністю реалізації загальної природозберігаючої стратегії використання водних ресурсів, але й усвідомленням ролі малих водних об’єктів у функціонуванні середніх і великих річок.
Як відомо, річка – це продукт клімату і ландшафту, їхніх взаємовідношень. Залежно від природних особливостей території та характеру її господарського використання відбуваються зміни у процесах функціонування ландшафту, а, отже, змінюється і його “продукт” – річка. Таким чином, стан річок визначається станом навколишніх ландшафтів – території, з якої річка збирає воду.
До основних показників, що характеризують стан річкової системи та інтенсивність зміни геоекологічного стану річкового басейну, відносять параметри структури річкової системи (кількість річок різних порядків і їхня довжина) на різночасових етапах її розвитку й основні характеристии функціонування річкової системи на певному часовому відтинку. Зміни структури і параметрів функціонування гідромережі є наслідком прояву трансформаційно-деградаційних процесів, які розвиваються під впливом природних і антропогенних чинників. Аналіз розвитку та поширення цих процесів у річковій системі Горині дає можливість виявити ступінь порушення екологічної рівноваги у геоморфосфері досліджуваного басейну, площа якого перевищує 12 тис. км2 та охоплює більшу частину Рівненської, крайню південно-східну частину Волинської, північні частини Тернопільської та Хмельницької областей – осередків давнього розселення, а отже й потужного антропогенного перетворення геосистем.
Актуальність теми зумовлена необхідністю оцінювання та прогнозування змін геоекологічного стану річкової і басейнової систем Горині; створення системи екологічного моніторингу й обґрунтування шляхів оптимізації стану річок басейну Горині. Розв’язання цих проблем має важливе значення для різних галузей господарства, які пов’язані з експлуатацією гідротехнічних споруд, захистом населених пунктів від несприятливих гідрогеоморфологічних процесів, а також для обґрунтування схеми управління басейновими природно-технічними системами. Сьогодні не існує систематизованої бази даних гідрологічних і геоморфологічних показників стану досліджуваної річкової системи, що, в свою чергу, не дає можливості здійснити прогнозування змін у її структурі та функціонуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РІЧКОВА СИСТЕМА ГОРИНІ: СТРУКТУРА, ФУНКЦІОНУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок