Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-ЧИСЛОВІ МЕТОДИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧ КОМБІНАТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

ТЕОРЕТИКО-ЧИСЛОВІ МЕТОДИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧ КОМБІНАТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-ЧИСЛОВІ МЕТОДИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧ КОМБІНАТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,30 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
ТИМОФІЄВА Надія Костянтинівна
 
УДК 519.14+519.168
 
ТЕОРЕТИКО-ЧИСЛОВІ МЕТОДИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧ
КОМБІНАТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ–2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та Міністерства освіти та науки України.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук,
професор, академік НАН України
СЕРГІЄНКО Іван Васильович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
член-кореспондент НАН України
ГУБАРЕВ Вячеслав Федорович,
Інститут космічних досліджень НАН України та
НКА України, заступник директора,
доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
ТЕСЛЕР Геннадій Семенович,
Інститут проблем математичних машин
і систем НАН України,
головний науковий співробітник,
доктор технічних наук, професор
ВОРОНІН Альберт Миколайович,
Національний авіаційний університет
МОН України, професор.
Захист відбудеться “ 22 ” лютого 2008 р. о (об) 11 годині.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680, МСП, Київ 187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розіслано “__18_____”______грудня_______________2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задачі комбінаторної оптимізації виникають у най-різноманітніших галузях людської діяльності в процесі прийняття оптимальних рішень. Вони стосуються вибору із множини різних комбінацій заданих об'єктів однієї, яка б забезпечувала оптимальне (максимальне або мінімальне) значення цільової функції. Наприклад: 1) задача розміщення, задача комівояжера, транспортна задача, трасування друкованих плат виникають при проектуванні обчислювальної апаратури, в автоматизованих системах управління тощо. Не-обхідність розв'язання саме цих задач стимулювало розвиток теорії комбінатор-ної оптимізації; 2) задачі з комбінаторики і комбінаторної оптимізації мають місце в теорії зв'язку; 3) в розпізнаванні мовних сигналів, розпізнаванні образів також є задачі комбінаторної оптимізації. Якщо детально розглянути широкий спектр задач розпізнавання, то стає зрозумілим, що вони потребують подальшо-го розвитку методів комбінаторної оптимізації для їхнього розв'язання.
Отже, комбінаторна оптимізація – область математики, предметом якої є дослідження і розв'язання екстремальних задач на скінченній множині комбінаторного характеру. Основна увага в комбінаторній оптимізації приділяється визначенню обчислювальної складності цих задач, розробленню методів і алгоритмів їхнього розв'язання.
В комбінаторній оптимізації виникає проблема: чи можна, не перебираю-чи всі або майже всі варіанти знайти глобальний розв'язок? Наука про склад-ність обчислень твердить, що перебірні задачі із зростанням їхньої розмірності розв'язати практично неможливо, тобто вони такі, що "важко" розв'язуються, і тому таких методів ще не знайдено. Але прикладні задачі досить часто мають велику розмірність. Наприклад, при проектуванні надвеликих інтегральних мікросхем необхідно розміщувати десятки тисяч модулів. Навіть підготовка вхідної інформації в цьому разі стає досить складною задачею. Тому виникає запитання: чи можна для деяких особливих структур вхідних даних знаходити аргумент, для якого цільова функція набуває глобального оптимуму, тобто має місце проблема знаходження оптимального розв'язку поліноміальними алгоритмами, що ґрунтуються на розпізнаванні структури вхідних даних.
У теорії комбінаторної оптимізації розроблялися і розробляються поліноміальні алгоритми знаходження оптимального розв'язку, що ґрунтуються на розпізнаванні структури вхідних даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-ЧИСЛОВІ МЕТОДИ РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧ КОМБІНАТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок