Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН ПО РОЗСЛІДУВАННЮ ТА ОБЛІКУ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН ПО РОЗСЛІДУВАННЮ ТА ОБЛІКУ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН ПО РОЗСЛІДУВАННЮ ТА ОБЛІКУ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
К р а в ц о в Д а н и л о М а р к о в и ч
УДК 349.2
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН
ПО РОЗСЛІДУВАННЮ ТА ОБЛІКУ
НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ
Спеціальність 12. 00. 05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ХАРКІВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі трудового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, професор Жигалкін Павло Іванович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри трудового права, член-кореспондент Академії правових наук України.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Ротань Володимир Гаврилович, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, завідуючий кафедрою цивільного та трудового права;
- кандидат юридичних наук, Зуб Ігор Володимирович, Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, завідуючий відділом.
Провідна установа – Національний університет внутрішніх справ МВС України, кафедра трудового, аграрного і екологічного права, Міністерство внутрішніх справ України, м. Харків.
Захист відбудеться “17” грудня 2003 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 086. 03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розіслано “15” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спасибо-Фатєєва І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Створення безпечних умов праці, ліквідація професійних захворювань та виробничого травматизму, усунення небезпечних та шкідливих виробничих факторів є однією з найголовніших турбот держави.
Політика держави, яка спрямована на покращення становища охорони праці, потребує істотних змін у трудовому законодавстві, адже окремі його норми є неузгодженими між собою. Головною причиною цього є відсутність чіткого визначення правової природи окремих інститутів трудового права, зокрема, інститутів розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві та відповідальності роботодавця за нещасні випадки, що трапилися на його підприємстві. Сприяння полегшенню та оздоровленню умов праці, запобігання травматизму та професійних захворювань є головною метою законодавства про охорону праці. Якщо норми про охорону праці не були належним чином виконані і стався нещасний випадок, Закон покликаний сприяти виявленню причин нещасних випадків, їх усуненню та відшкодуванню шкоди потерпілому. Цій меті служать норми про розслідування та облік нещасних випадків на виробництві, як складової частини законодавства про охорону праці.
На жаль, нещасні випадки на виробництві зараз дуже поширені. Протягом 2002 року на виробництві постраждало 34552 особи, в тому числі смертельно 1 осіб Звіт Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України про страхову діяльність, стан охорони праці в народному господарстві, соціальний захист потерпілих на виробництві, використання страхових коштів за 2002 рік // Урядовий кур’єр.- 2003.- № 89.- 17 травня.. Тому дуже важливо неухильно виконувати приписи правових норм, які визначають порядок розслідування і обліку нещасних випадків, на підставі чого розробляються заходи по їх запобіганню.
Актуальність теми дисертації обумовлена і тим, що увага науковців традиційно була спрямована на дослідження питань охорони праці як умови трудового договору, або навіть у широкому їх розумінні – як принципу трудового права. Єдиним дисертаційним дослідженням, предметом якого були правовідносини по розслідуванню та обліку нещасних випадків на виробництві, є праця Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН ПО РОЗСЛІДУВАННЮ ТА ОБЛІКУ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок