Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СЕНСОЖИТТЄВИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

ФОРМУВАННЯ СЕНСОЖИТТЄВИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

Назва:
ФОРМУВАННЯ СЕНСОЖИТТЄВИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут проблем виховання АПН України
Стежко Юрій Григорович
УДК 373.5.034
ФОРМУВАННЯ СЕНСОЖИТТЄВИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ
СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, м. Кіровоград.
Науковий керівник:
– кандидат педагогічних наук, доцент
Рацул Анатолій Борисович, Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти:
– доктор філософських наук, професор,
дійсний член Академії АПН України
Зязюн Іван Андрійович,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, директор;
– кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Чорна Катерина Іванівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія морально-етичного виховання, завідувачка.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “18” травня 2004 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. Берлинського, 9, зал засідання.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060 м. Київ, вул. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “17 ” квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Сучасний інтеграційний процес вимагає від системи національної освіти, і передусім шкільної, запровадження світових стандартів навчально-виховного процесу, забезпечення конкурентноспроможності випускників шкіл на ринку знань. Зрілість особистості, її соціальна позиція нині визначаються не лише глибиною засвоєння знань, але й рівнем підготовленості до самостійної відповідальної практичної діяльності.
Зростаюча роль молоді в суспільних перетвореннях зумовлює актуальність дослідження проблеми формування сенсожиттєвих ціннісних орієнтацій старшокласників, ефективним засобом виховання яких мають стати суспільствознавчі дисципліни. Саме знання про себе та свою роль у суспільстві стають потужним фактором самовизначення старшокласників. Формування ціннісних орієнтацій молоді розв’язує ключове завдання шкільної освіти – забезпечення всебічного розвитку учнів, виховання в них активної соціальної позиції, здатності до свідомого суспільного вибору та відповідальності.
Видається очевидною необхідність посилення спрямованості шкільної освіти на формування сенсожиттєвих ціннісних орієнтацій, яке можна здійснити найбільш ефективно, на наш погляд, саме в процесі вивчення суспільствознавчих дисциплін у старших класах. За визнанням психологів, якраз старший підлітковий та юнацький періоди розвитку школярів є найбільш сприятливими для педагогічного впливу на їх самовизначення. Ця особливість і обумовила спрямованість нашого дослідження на формування сенсожиттєвих ціннісних орієнтацій засобами суспільствознавства, яке сьогодні надає нового змісту навчально-виховному процесу. До того ж нові соціокультурні умови, в яких сьогодні формується особистість старшокласника, зумовлюють необхідність переосмислення й теоретичних засад педагогічного впливу. Отже, завдання ефективного виховання вимагає від педагога глибокого теоретичного розуміння проблеми, творчого пошуку шляхів її розв’язання. Формування особистості учня на засадах традиційних теорій невідповідними сьогоденню методами є гальмівним фактором як для теорії, так і для практики виховання.
Свобода виявлення та реалізації кожним власних ціннісних орієнтацій – ознака демократичності освіти та суспільства, за якої смисло-ціннісне самовизначення учня постає процесом розгортання внутрішніх можливостей самореалізації особистості у соціокультурному середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СЕНСОЖИТТЄВИХ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок