Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ТА ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ТА ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

Назва:
ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ТА ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КУЩ Любов Іллівна
УДК 346.12 (043.3)
ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА
ТА ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
господарсько-процесуальне право
 
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень
Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Бобкова Антоніна Григоріївна,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, старший науковий співробітник (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Саніахметова Ніна Олексіївна,
Одеська національна юридична
академія МОН України,
завідуюча кафедрою підприємницького
та комерційного права (м. Одеса)
кандидат юридичних наук
Печений Олег Петрович,
Національна юридична академія
ім. Ярослава Мудрого МОН України,
доцент кафедри цивільного права № 1 (м. Харьків)
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка (м. Київ).
Захист відбудеться “  ” вересня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 10 ” серпня 2004 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування в Україні ринкових відносин сприяло розвитку виробництва та торгівлі лікарськими засобами. Успішне здійснення зазначених видів діяльності уможливлює, по-перше, задоволення потреб громадян в економічно доступних і якісних лікарських засобах, по-друге, одержання значних надходжень до бюджету, оскільки такі види діяльність увійшли до п'ятірки найприбутковіших галузей світової економіки, а за останні десять років приріст світового фармацевтичного ринку склав 196 млрд. доларів США або 106 відсотків. За даними Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоров'я України обсяг фармацевтичного ринку України за 2003 р. склав 4926 млн. грн. (зріст на 27 відсотків у порівнянні з 2002 р.).
У процесі виробництва та торгівлі лікарськими засобами складаються різні відносини, серед яких основне місце належить господарським відносинам, оскільки їх стан впливає на ефективність вказаних видів діяльності, медикаментозне забезпечення населення, а також фактично на результативність інших видів діяльності у сфері охорони здоров'я. З урахуванням цього однією з умов успішного розвитку виробництва та торгівлі лікарськими засобами є їх господарсько-правове регулювання, яке має стати запорукою стабільності та рентабельності цього господарювання, конкурентноздатності його суб'єктів, захисту прав та інтересів споживачів.
Разом з тим практика організації і здійснення таких видів господарської діяльності свідчить про наявність проблем, зокрема, правового регулювання, на необхідність вирішення яких неодноразово вказували вчені і практики в області фармації, медицини і права. Основна частина таких проблем стосується виробництва вітчизняних лікарських засобів і торгівлі ними, про що свідчить тенденція суттєвого зниження питомої ваги продажів вітчизняних лікарських засобів (у грошовому виразі) і збільшення частки імпортної продукції, зокрема, на 39 відсотків в 2003 р. у порівнянні з такою продукцією в 2002 р., не дивлячись на збільшення обсягів фармацевтичного ринку.
У даний час організація і здійснення виробництва та торгівля лікарськими засобами регулюється як загальними нормами господарського законодавства, так і спеціальними, зокрема, Законом України "Про лікарські засоби", відповідними Ліцензійними умовами та іншими нормативно-правовими актами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА ТА ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок