Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОХІДНИЙ СОЛЕНОЇДАЛЬНИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАЗІМКНЕНИХ ЗРАЗКІВ

ПРОХІДНИЙ СОЛЕНОЇДАЛЬНИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАЗІМКНЕНИХ ЗРАЗКІВ

Назва:
ПРОХІДНИЙ СОЛЕНОЇДАЛЬНИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАЗІМКНЕНИХ ЗРАЗКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Фам Туанг Хунг
УДК 620.179.14
ПРОХІДНИЙ СОЛЕНОЇДАЛЬНИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ
ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАЗІМКНЕНИХ ЗРАЗКІВ
Спеціальність 05.11.05 – прилади та методи вимірювання
електричних та магнітних величин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Себко Вадим Пантелійович,
Національний технічний університет "ХПІ",
завідувач кафедри приладів та методів
неруйнівного контролю.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дмитрієнко Валерій Дмитрович,
Національний технічний університет "ХПІ",
професор кафедри електроно-
обчислювальних машин;
доктор технічних наук, професор
Кузнєцов Борис Іванович,
Українська інженерно-педагогічна академія Міністерства освіти і науки України, м. Харків, завідувач кафедри автоматизованих систем управління
Провідна установа: Харківський державний науково-дослідний інститут метрології, Держстандарт України, м. Харків.
Захист відбудеться 30.05.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.09 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий 28.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горкунов Б.МЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електричні та магнітні виміри в останній час розвиваються досить інтенсивно. Це вимагає, передусім, підвищення якості виготовлення магнітопроводів енергетичного обладнання (трансформаторів, статорів і роторів электродвигунів, генераторів, реле, контакторів та ін.), для електротехнічної, енергетичної та приладобудівної промисловості.
Крім того, вимір таких інформативних параметрів матеріалів і виробів, як магнітна індукція, напруженність магнітного поля, магнітна проникність, питома електрична провідність, петля гістерезиса, коерцитивна сила та інші величини, які дозволяють судити про інші не менш важливі параметри, а саме, механічні напруження, міцність, твердість, температура, наявність домінуючої домішки в матеріалі виробу та ін. В цьому плані широкий розвиток отримали засоби магнітних іспитів матеріалів і виробів в постійних і змінних магнітних полях. Постійне магнітне поле повністю проникає в зразок або виріб і завдяки цьому дозволяє визначати якісні магнітні характеристики виробу і матеріалу. Змінне магнітне поле згасає в зразку, однак це явище можна використати для одночасних вимірів багатьох параметрів виробів, оскільки в вихідних сигналах вимірювальних приладів і перетворювачів міститься багатопараметрова інформація.
Серед широкої різноманітності об'єктів для магнітних вимірів виділяються розімкнені зразки і вироби. Це феромагнітні і слабоферомагнітні прутки, труби, стержні, заготівки валів, що складають великий обсяг продукції, що випускається промисловістю. При магнітних іспитах таких зразків і виробів важливу роль має вибір джерела магнітного поля, зондуючого об'єкт, що досліджується. В цьому плані певними перевагами володіють соленоїди (одношарові і багатошарові), оскільки в їхній робочій області можна отримати не тільки слабкі, але і достатньо сильні магнітні поля. Крім того, якщо використати досить довгий соленоїд, то в ньому визначають параметри однорідності поля досить точно. Раніше довгий соленоїд використовувався як зразкова міра напруженності магнітного поля.
Однак при використанні соленоїда виникає важливе для практики питання, якими повинні бути співвідношення між довжинами соленоїда і зразка з тим, щоб створити умову однорідності магнітного поля протягом всієї довжини соленоїда і зразка з урахуванням характерної для даного матеріалу кривої намагнічування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОХІДНИЙ СОЛЕНОЇДАЛЬНИЙ ПЕРЕТВОРЮВАЧ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РАЗІМКНЕНИХ ЗРАЗКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок