Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖФАЗНИЙ РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ ТОКСИКАНТІВ І ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ

МІЖФАЗНИЙ РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ ТОКСИКАНТІВ І ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ

Назва:
МІЖФАЗНИЙ РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ ТОКСИКАНТІВ І ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
харківський НАЦІОНАЛЬНИЙ університет
ім. В.Н.Каразіна
Глушкова Олена Михайлівна
УДК 543:542.61
МІЖФАЗНИЙ РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ ТОКСИКАНТІВ
І ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ
Спеціальність 02.00.02 – аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Донецького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор, академік АН ВШ України
Шевчук Іван Олексійович,
Донецький держуніверситет, зав. кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор, академік АН ВШ України
Набиванець Богдан Йосипович, Київський національний університет ім. Т.Шевченка, професор кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук, доцент Дрозд Анатолій Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, зав. кафедри хімічної метрології
Провідна установа: Фізико-хімічний інститут
ім. О.В.Богатського НАН України,
відділ аналітичної хімії і фізико-хімії координаційних сполук, м.Одеса
Захист відбудеться «06» жовтня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61006, м.Харків, площа Свободи, 4 в ауд. 7-80.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна.
Автореферат розісланий “31” серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради, к.х.н., доцент Логінова Л.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хлорвмісні органічні сполуки (ХОС) широко розповсюджені як пестициди, продукти хімічного синтезу, розчинники у різних виробництвах, домішки в хлорованій питній воді і стічних водах. Вони наносять велику шкоду довкіллю, господарській діяльності і здоров’ю людини. Крім того, ці сполуки утворюються в цистернах і балонах з хлором при наявності домішок нафтопродуктів. До хлорвмісних сполук відносяться також одні з найбільш токсичних речовин (супертоксиканти) – діоксини та інші. У зв’язку з цим ідентифікація і кількісне визначення домішок хлорвмісних органічних сполук, аналіз невідомих сумішей токсикантів є актуальною проблемою аналітичної хімії. Для аналізу цих токсикантів використовують різні методи, як правило, у поєднанні з попереднім розділенням та концентруванням, що значно підвищує селективність і чутливість визначення. Одним із ефективних методів міжфазного розподілу є екстракція. Під час процесу екстракції можна змінювати гідрофобно-гідрофільний баланс молекул і покращувати їх міжфазний розподіл. Особливий вплив на ці процеси мають атоми хлору в молекулах: їх кількість, розміщення по відношенню до інших функціональних груп, особлива природа атомів хлору. Атом хлору збільшує гідрофобність молекул. Підбір екстрагентів та умов екстракції пов’язаний з великою різноманітністю хлорорганічних сполук. Їх систематизація здійснювалась головним чином за галузями використання. З точки зору міжфазного розподілу корисно було б провести екстракційно-хімічну класифікацію хлорвмісних органічних речовин за функціональними групами з визначенням заряду на атомах, з врахуванням стеричних факторів, що дозволить моделювати оптимальні умови міжфазного розподілу токсикантів. Одним із інформативних методів аналізу є ІЧ-спектроскопія. При її застосуванні можна визначити індивідуальні сполуки та їх суміші. Всі ці важливі питання міжфазного розподілу, ідентифікації та визначення домішок хлорвмісних органічних токсикантів вивчені недостатньо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася за програмами фундаментальних та прикладних досліджень: держбюджетна тема № 98-1ВВ/9 “Розробка експресних методик та методик з підвищеною точністю визначення ртуті та інших токсикантів у харчових продуктах та об’єктах навколишнього середовища”, № держреєстрації 0198U005560 (координаційний план Міністерства освіти України та міжвузівська програма 32 “Багатофакторні впливи та синергетичні ефекти в екологічних системах”), а також держбюджетна тема № 33/297 “Екстракційне концентрування, вилучення і експрес-аналіз кольорових та рідкісних металів, біологічно активних речовин, токсикантів”, № держреєстрації 0196U003635 (координаційний план Міністерства освіти України).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІЖФАЗНИЙ РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ ТОКСИКАНТІВ І ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В АНАЛІЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок