Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗНЕВОДНЮВАННЯ ЙОДИДІВ ЛІТІЮ, НАТРІЮ ТА ЦЕЗІЮ У ВАКУУМІ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗНЕВОДНЮВАННЯ ЙОДИДІВ ЛІТІЮ, НАТРІЮ ТА ЦЕЗІЮ У ВАКУУМІ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗНЕВОДНЮВАННЯ ЙОДИДІВ ЛІТІЮ, НАТРІЮ ТА ЦЕЗІЮ У ВАКУУМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В. БОГАТСЬКОГО
НАН УКРАЇНИ
СОФРОНОВ ДМИТРО СЕМЕНОВИЧ
УДК 546.31:66.093.48
ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗНЕВОДНЮВАННЯ ЙОДИДІВ ЛІТІЮ, НАТРІЮ ТА ЦЕЗІЮ У ВАКУУМІ
02.00.01 - неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса 2008 р.


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в ДНУ НТК “Інститут монокристалів” Національної академії наук України (м. Харків).
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук
старший науковий співробітник
Волошко Олександр Юрійович
ДНУ “НТК “Інститут монокристалів”,
НАН України, м. Харків,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: |
доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Чергинець Віктор Леонідович
Інститут сцинтиляційних матеріалів
НАН України, м. Харків,
завідувач відділу синтезу сцинтиляційних матеріалів
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник
Березовська Ірина Всеволодівна
Фізико-хімічний інститут
ім. О.В. Богатського НАН України, м. Одеса
старший науковий співробітник
Захист відбудеться “24” квітня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.219.01 Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України за адресою 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України (65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86).
Автореферат розіслано “12” березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н. Безлуцька І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Безводні йодиди лужних металів широко використовують для вирощування монокристалів, які є поширеними сцинтиляторами. Функціональні параметри цих кристалів у значній мірі визначаються як умовами їх вирощування, так і вмістом домішок у вихідних солях, особливо такі, які містять оксиген (ОН?, СО32?, О2?). Присутність цих домішок у кристалах призводить до зниження їх прозорості та погіршення конверсійної ефективності. Вміст домішок, які містять оксиген, у кристалах має бути менш чим за 5·10?5 мол.% (для кристалів з низьким післясвітінням - 10?6 мол.%), що є достатньо жорстким вимогами не тільки до технології вирощування, але і для підготовки вихідних солей.
Синтез йодидів лужних металів, як правило, проводиться з водних розчинів. Отримані сполуки являють собою кристалогідрати або містять воду в адсорбованому стані. Умови, за яких проводиться зневоднювання солей, впливають на утворення і склад домішок, оскільки їх формування головним чином відбувається на етапі зневоднювання.
Зневоднювання йодидів натрію та цезію проводиться у вакуумі при 100-150°С, а йодиду літію при температурах понад 400°С. Видалення води з йодидів в тій чи іншій мірі супроводжується гідролізом. Тому при проведенні процесу зневоднювання необхідно вибирати режими, що зводять до мінімуму вплив гідролізу.
Відомо, що при нагріванні висушеного йодиду натрію в температурному діапазоні 180-400°С у вакуумі виділяється вода, що пов'язували з розкладанням кристалогідрату NaI•2H2O. Проте походження цієї води на сьогодні не з’ясоване.
Таким чином, встановлення основних закономірностей зневоднювання кристалогідратів йодидів лужних металів у вакуумі є актуальним для розробки синтезу безводних солей з низькою концентрацією оксигенвмістних домішок.
 
Зв'язок роботи з науковими програмами. Роботу виконано в рамках наступних проектів відомчого замовлення НАН України: “Дослідження процесів тепломасопереносу і їхній вплив на стійкість росту великогабаритних лужно-галоїдних сцинтиляційних монокристалів та на їхню якість” (шифр - ВПЛИВ), номер державної реєстрації 0104U006375 і “Процеси формування оптичних активних центрів у халькогенідах та лужно-галоїдних сцинтиляторах під впливом газових середовищ” (шифр - ГАЛІЛЕЙ), номер державної реєстрації 0105U003317.
Мета цієї роботи: з’ясування впливу умов зневоднення кристалогідратів йодидів лужних металів на процеси формування оксигенвмісних домішок.
Для досягнення цієї мети було необхідно вирішити наступні завдання:
- встановити основні закономірності розкладання гідратів йодидів літію, натрію у вакуумі;
- дослідити процеси взаємодії компонентів атмосфери, що вмістять оксиген, з йодидами лужних металів, які ведуть до утворення оксигенвмісних домішок;
- з’ясувати причину виділення води при нагріванні йодидів натрію та цезію у вакуумі при 150-400°С;
- встановити оптимальні режими зневоднювання йодидів літію, натрію та цезію, що забезпечують отримання солей з мінімальною концентрацією домішок, що містять оксиген.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗНЕВОДНЮВАННЯ ЙОДИДІВ ЛІТІЮ, НАТРІЮ ТА ЦЕЗІЮ У ВАКУУМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок