Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОСІЯНИ В УКРАЇНІ (1989 – 2001 рр.): ІСТОРИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТ

РОСІЯНИ В УКРАЇНІ (1989 – 2001 рр.): ІСТОРИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
РОСІЯНИ В УКРАЇНІ (1989 – 2001 рр.): ІСТОРИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,97 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чаплик Микола Миколайович
УДК 314.148: 323.15 (477)“1989/2001”
РОСІЯНИ В УКРАЇНІ (1989 – 2001 рр.):
ІСТОРИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
завідувач кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Трощинський Володимир Павлович,
завідувач кафедри соціальної і гуманітарної політики,
декан факультету вищих керівних кадрів Національної
академії державного управління при Президентові
України
доктор історичних наук, професор
Нікольський Володимир Миколайович,
професор кафедри історії України
Донецького національного університету
Захист відбудеться “29” січня 2008 р. о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (адреса: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “26” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вивчення різних сторін життя етнічних груп набуває все більшого значення в сучасних історичних дослідженнях. У розв’язанні цього питання важливо зберігати науковий підхід, тому зосередження на демографічному аспекті буття етносу в історичній ретроспективі дає змогу уникнути надмірної політизації етнічного питання. Найдоцільніше у дослідженні демографічних процесів звернутись до матеріалів переписів, які надають можливість яскравіше уявити роль та місце того чи іншого етносу в суспільстві.
Здобуття Україною незалежності поставило перед вітчизняною історичною наукою завдання глибокого обґрунтування ролі та місця росіян в її сучасному житті. Адже російське населення є однією з важливих складових частин поліетнічної України. За чисельністю росіяни посідають друге місце після українців, мають високий рівень урбанізації, освіти, професійної підготовки тощо. В їхньому середовищі, як і в усьому українському суспільстві, у досліджуваний період відбулися певні зміни, які пов’язані із геополітичними, соціально-економічними та суспільно-політичними перетвореннями. Не менш суттєвими були й демографічні трансформації серед російського населення у 1989-2001 рр. У першу чергу це стосується змін кількісного та якісного складу росіян в Україні у міжпереписний період. При цьому важливо визначити вплив внутрішніх та зовнішніх чинників, а саме міграції та змін в етнічній ідентифікації, на зменшення чисельності росіян в Україні. Крім того, розпад СРСР та утворення Української незалежної держави порушили питання щодо статусу росіян у ній. Згідно з чинним українським законодавством росіяни мають статус національної меншини, хоча більшість росіян з цим не погоджується. Отже, для росіян є важливим питання їхнього статусу в сучасній Україні. Також суттєвим є питання громадянської ідентичності росіян країни. Адже росіянам важче формувати нову громадянську ідентичність, в першу чергу, через самоідентифікацію з СРСР, а також через близькість Росії, яка не є для них чужою. Не менш чутливими для росіян країни є і зміни у мовно-культурній сфері, зокрема підвищення ролі української мови.
Однак, не можна говорити про дискриміноване становище росіян в Україні. Навпаки, за рівнем освіти, соціально-професійним станом та іншими соціально-економічними показниками росіяни протягом досліджуваного періоду займали провідні місця і ні в чому не поступаються українцям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РОСІЯНИ В УКРАЇНІ (1989 – 2001 рр.): ІСТОРИКО-ДЕМОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок