Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОЇ РЕФЛЮКСНОЇ ХВОРОБИ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ

КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОЇ РЕФЛЮКСНОЇ ХВОРОБИ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ

Назва:
КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОЇ РЕФЛЮКСНОЇ ХВОРОБИ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С. І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ЖУКОВА НАТАЛІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 616.33+008.17+616-08+616.248
КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОЇ РЕФЛЮКСНОЇ ХВОРОБИ У ХВОРИХ НА
БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ
14.01.02 — внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь — 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С. І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Дудар Лариса Вікторівна, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри факультетської терапії № 1.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Кляритська Ірина Львівна, Кримський державний медичний університет ім.С.І.Георгієвського МОЗ України, завідуюча кафедри терапії та сімейної медицини ФПО;
доктор медичних наук, професор Степанов Юрій Миронович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри гастроентерології та терапії ФПО.
Провідна установа: Державна установа “Інститут терапії імені Л.Т.Малої АМН України”, відділ захворюваннь печінки та шлунково-кишкового тракту, м. Харків.
Захист відбудеться 30.03.2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01. при Кримському державному медичному університету ім. С. І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С. І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
Автореферат розісланий 28.02. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. П. Смуглов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бронхіальна астма (БА) є одним із найбільш поширених захворювань органів дихання у всьому світі. В Україні, як і в більшості країн Європи, на бронхіальну астму страждає біля 5 % дорослого населення (Яшина Л.А., 2003). Виникає необхідність подальшого вивчення причин розвитку, особливостей перебігу і лікування БА.
Одночасно збільшується питома вага хворих на БА, які страждають позалегеневою патологією. Супутні захворювання впливають на стан хворих, змінюють перебіг БА. Ця обставина викликає необхідність комплексного дослідження взаємозв’язку органів і систем організму в умовах поєднання декількох патологій (Бабак С.Л., Чучалин А.Г., 1998; Машенцева Е.В. та співавт., 2003). Поєднання патології шлунково-кишкового тракту (ШКТ) і БА є найбільш поширеним (Кириллов М.М. та співавт., 2000; Гембицкий Є.В. та співавт., 2000).
Особливий інтерес представляє патологічний гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕР), який розглядається в якості триггера нападів БА, переважно в нічний період (Бейтуганова И.М., Чучалин А.Г., 1998; Patterson P.E., Harding S.M.,1999). Епідеміологічні дослідження свідчать про те, що поширеність поєднання захворювання гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) при БА серед населення ряду країн Європи досягає 70-80 % (Fass R.,2003).
Одержані дані, які вказують на більш тяжкий перебіг і розвиток дихальної недостатності у хворих на БА із супутньою ГЕРХ, що вимагає додаткової антирефлюксної терапії (Шмелев Е.И., Медведев А.В., 2003) .
За даними ряду дослідників (Агафонова И.А. та співавт., 2005; Машенцева Е.В. та співавт., 2003), антирефлюксна терапія призводить до редуцювання симптоматики БА у 69 % хворих , скорочення дози вживаних протиастматичних засобів у 62 % хворих.
У теперішній час для лікування БА і ГЕРХ використовують лікарські засоби, передбачені Global Strategy for Astma Management and Prevention (2002) і Consensus Statment for Managment of Gastroesophageal Reflux Disease (1998). В зв’язку з цим представляє інтерес вивчення порівняльної ефективності різних комбінацій медикаментозних препаратів як на клінічний перебіг ГЕРХ, так і на клініку БА, і на основі одержаних даних розробити найбільш ефективні рекомендації щодо лікування вищевказаного поєднання хвороб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РІЗНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ГАСТРОЕЗОФАГЕАЛЬНОЇ РЕФЛЮКСНОЇ ХВОРОБИ У ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок