Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> пСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ та засоби подолання СТРАХІВ У ПІДЛІТКОВОМУ ТА МОЛОДШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

пСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ та засоби подолання СТРАХІВ У ПІДЛІТКОВОМУ ТА МОЛОДШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

Назва:
пСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ та засоби подолання СТРАХІВ У ПІДЛІТКОВОМУ ТА МОЛОДШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Ольховецький Сергій Миколайович
УДК: 616.89 – 008.441.1 – 053.7
пСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ та засоби подолання СТРАХІВ
У ПІДЛІТКОВОМУ ТА МОЛОДШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук,
професор, дійсний член АПН України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, директор
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент,
Болтівець Сергій Іванович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
заступник директора з науково-експериментальної
та організаційної роботи
кандидат психологічних наук, доцент
Кочерга Олександр Васильович,
Інститут післядипломної педагогічної освіти
Київський міський педагогічний університет
ім. Б.Д. Грінченка МОН України,
завідувач кафедри методики та психології
дошкільної і початкової освіти
Захист відбудеться 18 грудня 2007 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацію можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології
ім. Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розіслано 16 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Науково-технічний прогрес, який нині є реальністю життя населення України, не лише відкриває широкі можливості для нових досягнень в галузі науки і техніки, а й пред`являє певні вимоги до соціальної адаптації людини. Урбанізація, радикальні перетворення соціально-економічної та політичної сфер життя, загрозливі екологічні фактори викликають велике напруження, зокрема у підлітків та юнаків, порушують адаптаційні механізми їх психіки. Першим сигналом про це є почастішання у них станів, що характеризуються страхами та тривогою.
Завданням школи будь-якого рівня є уникнення стресових ситуацій, що спричиняють страх, підготовка соціально свідомої, всебічно розвиненої особистості, яка здатна до самовираження у різних видах діяльності. Однією з умов вирішення цього завдання є попередження виникнення страхів, які
з?являються в процесі шкільного навчання. Це особливо важливо в підлітковому та юнацькому віці, коли формується особистість, зростають можливості емоційно-вольової регуляції діяльності. Тому проблема визначення психологічних причин виникнення та подолання страхів саме у підлітковому та молодшому юнацькому віці є на сьогодні надзвичайно актуальною та потребує докладного вивчення.
Процес попередження страхів в школі передбачає, зокрема, вирішення таких важливих завдань, як навчання підлітків та юнаків за програмами з подолання страхів, з одного боку, а з другого – налагодження життя без стресових ситуацій. Це можливо через створення відповідних умов як в школі, так і в сім?ї.
В контексті цієї проблеми особливого значення набуває визначення умов, у яких би найкраще розвивалась особистість підлітка та юнака у сучасному суспільстві.
Причини виникнення страхів різні, проте переважна більшість страхів
пов?язана з навчанням у школі. Актуальним є страх смерті та страх перед шкідливими звичками. Крім того є безліч інших страхів підліткового та юнацького періоду життя, такі як страх темряви, самотності, страх помилитися з життєвим вибором, страх наркоманії, невизначеності, сварки з близькими і т. ін.
Проблема страхів не нова в науково-психологічній літературі, проте щодо підліткового та юнацького віку кількість досліджень незначна. У вітчизняній психології страх розглядають як сильне емоційне збудження (Н.В.Виноградова, І.Ю.Кулагіна); стан страху пов`язується з фрустрацією соціальних потреб людини (Л.Л.Гозман, Л.А.Грищенко, Н.В.Жутикова, Н.Д.Левитов); з властивостями особистості (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: пСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ та засоби подолання СТРАХІВ У ПІДЛІТКОВОМУ ТА МОЛОДШОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок