Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дигідро-1,2,3-триазоло[1,5-a]піримідини та їх азааналоги

Дигідро-1,2,3-триазоло[1,5-a]піримідини та їх азааналоги

Назва:
Дигідро-1,2,3-триазоло[1,5-a]піримідини та їх азааналоги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,22 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА
Гладков Євгеній Станіславович
УДК 547.859.1
Дигідро-1,2,3-триазоло[1,5-a]піримідини та їх азааналоги
02.00.03 – органічна хімія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК- доктор хімічних наук, професор Десенко Сергій Михайлович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри органічної хімії.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ- доктор хімічних наук, професор Коваленко Сергій Миколайович Національна фармацевтична академія України, м. Харків, професор кафедри органічної хімії.
кандидат хімічних наук, с.н.с. Яременко Федір Георгієвич, Інститут проблем ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського АМН України, м. Харків, старший науковий співробітник.
ПРОВІДНА УСТАНОВА - Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН Украіни, відділ хімії азолів, м. Донецьк.
Захист відбудеться " 15 " лютого 2002 р. о 1600 год., на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, в ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розіслано " 9 " січня 200 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор хімічних наук, доцент Логінова Л. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: В останні два десятиріччя постійно зростає інтерес до хімії дигідропохідних азолопіримідинів з боку синтетичної органічної хімії, обумовлений як близькою аналогією цих речовин з природними сполуками, так і різноманітними видами фізіологічної активності, які їм присутні. З другого боку, дигідроазолопіримідини, які являються представниками дигідрогетероароматичних сполук зі стійкою дигідроструктурою, є зручними моделями для рішення таких класичних питань теоретичної органічної хімії як реакційна здатність, таутомерія, конформаційний аналіз і особливості електронної будови. З огляду на це, розробка методів синтезу дигідроазогетероциклів, дослідження їх тонкої хімічної будови і хімічних властивостей є важливою і актуальною науковою проблемою з точки зору як практики, так і теорії органічної хімії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами: Дисертаційна робота є складовою частиною планових досліджень кафедри органічної хімії Харківського національного університету: “Реакції азотвміщуючих бінуклеофілів з ненасиченими карбонільними сполуками” (договір № Ф4/308-97 від 22.09.97 р., рег. № 097U016700) і “Конденсовані азотвмісні речовини – продукти реакції циклоконденсації карбонільних сполук з азабінуклеофілами, провідники і надпровідники на основі сірковмісних сполук” (від 1.01.2000 р., рег. № 0100U003271).
Мета і завдання дослідження: Розробка методів синтезу, дослідження тонкої хімічної будови і хімічних властивостей нових дигідропохідних 1,2,3-триазоло[1,5-a]піримідина, тетразоло[1,5-a]піримідина та їх близьких аналогів:
·
синтез нових похідних дигідроазолопіримідинів з вузловим атомом азоту циклоконденсацією ароматичних ненасиченими кетонів або їх синтетичних попередників з заміщеними 4-аміно-1,2,3-триазолами і 5-амінотетразолом;
· дослідження реакції циклоконденсації аміноазолів з 1,1,1-трифторметил-4-фенилбутен-3-оном-2, виявлення її особливостей, виділення гідроксизаміщених інтермедіатів гетероциклізації;
· дослідження можливостей протікання перегрупувальних рециклізаційних процесів у рядах ди- та тетрагідропохідних тетразоло[1,5-a]піримідина;
· дослідження положення імін-єнамінної таутомірної рівноваги у синтезованих систематичних рядах дигідроазолопіримідинів, аналіз внутрішніх та міжмолекулярних факторів, які обумовлюють її положення;
· вивчення гетероциклізації ацетилзаміщених дигідроазоло[1,5-a] піримідинів з гідразином та гідроксиламіном як шляхи до нових гетероциклічних систем;
· встановлення будови синтезованих речовин, вивчення їх фізико-хімічних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Дигідро-1,2,3-триазоло[1,5-a]піримідини та їх азааналоги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок