Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ціннісних орієнтацій у старшокласників спеціалізованих класів економічного профілю

Формування ціннісних орієнтацій у старшокласників спеціалізованих класів економічного профілю

Назва:
Формування ціннісних орієнтацій у старшокласників спеціалізованих класів економічного профілю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
Набока Ольга Георгіївна
УДК 37.032:373.544
Формування ціннісних орієнтацій у старшокласників спеціалізованих класів економічного профілю
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Слов'янському державному педагогічному інституті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор Сипченко Валерій Іванович, Слов'янський державний педагогічний інститут, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Нісімчук Андрій Сергійович, Волинський державний університет ім. Л.Українки, завідувач кафедри педагогіки.
кандидат педагогічних наук, доцент Чернишов Олексій Іванович, Донецький обласний інститут післядипломної освіти, проректор із науково-методичної та експериментальної роботи.
Провідна установа: Національний державний педагогічний університет ім.М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться 25.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 23.05. 2002 року.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми і ступінь дослідженості проблеми. На зламі століть наша держава переживає період радикальних політичних, соціальних і економічних перетворень, що впливають на систему освіти і виховання. Зміст виховання визначається пріоритетністю вимог часу, потребами соціально-економічного розвитку і зумовлюється суспільними відносинами, станом науки, технології, техніки, культури, родинно-сімейними стосунками, традиціями, рівнем системи освіти.
У контексті нової парадигми виховання проблема ціннісних орієнтацій молоді залишається однією з найактуальніших у педагогічній науці та шкільній практиці. Особливо гостро вона постала в сучасному суспільстві, для якого сьогодні характерними є соціальна нестабільність, криза духовності, моральності, нехтування правовими нормами тощо. Така ситуація на перший план висуває проблеми формування нової людини, її свідомості та самосвідомості, життєвих цінностей та ціннісних орієнтацій.
Проблема цінностей та ціннісних орієнтацій є провідною у філософській, соціологічній, психологічній і педагогічній науках. У філософії нормативно-ціннісне ставлення розглядається як найважливіша характеристика особистості, що здійснює регулятивну функцію поведінки людини. Більш детально категорії “цінність” і “ціннісна орієнтація” представлені у працях вітчизняних та зарубіжних науковців Т.Аболіної, В.Алексеєвої, С.Анісімова, І.Бичка, А.Бичко, В.Брожика, А.Давидова, В.Давидовича, О.Дробницького, Д.Дьюі, М.Кагана, К.Льюіса, В.Малахова, В.Тугарінова, О.Шпенглера, О.Улєдова та ін.
Cоціологічний напрямок вивчення ціннісних орієнтацій, соціальних аспектів механізму їх формування представлений у працях М.Бобнєвої, Т.Бутківської, В.Василенка, М.Вебера, В.Водзинської, І.Кона, М.Рокича, П.Сорокіна, В.Ядова.
Психологічні аспекти ціннісних орієнтацій розкрито у працях Б.Ананьєва, І.Беха, Л.Божович, О.Леонтьєва, В.Мясищева, С.Рубінштейна, Д.Узнадзе, Т.Яценко та ін. Ціннісні орієнтації розглядаються дослідниками як елементи внутрішньої психологічної структури особистості, що визначають стратегічну мету життя індивіда.
У педагогічній науці визначився цілий науковий напрямок, для якого характерний аксіологічний підхід, що досліджує зв'язок процесу формування ціннісних орієнтацій і педагогічного процесу. Так, у наукових працях П.Блонського, А.Макаренка, В.Сухомлинського, С.Шацького педагогічний аспект ціннісних орієнтацій представлений у зв'язку з формуванням у вихованців тих чи інших якостей у різноманітних видах діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування ціннісних орієнтацій у старшокласників спеціалізованих класів економічного профілю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок