Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МОЛОЧНО-СОЛОДОВОГО ДЕСЕРТУ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МОЛОЧНО-СОЛОДОВОГО ДЕСЕРТУ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МОЛОЧНО-СОЛОДОВОГО ДЕСЕРТУ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
МІНОРОВА АНТОНІНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 637.146:663.1
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МОЛОЧНО-СОЛОДОВОГО ДЕСЕРТУ
ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
05.18.04 – технологія м’ясних, молочних
та рибних продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Ромоданова Валентина Олександрівна
Відкритий міжнародний університет розвитку людини
“Україна”, доцент кафедри технології харчування
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Рудавська Ганна Богданівна
Національний торговельно-економічний університет,
професор кафедри товарознавства та експертизи
продовольчих товарів
кандидат технічних наук
Поліщук Володимир Миколайович
ТОВ “ХР. Хансен Україна”, інженер-технолог
Провідна установа: Одеська Національна академія харчових технологій,
кафедра технології молока і сушіння харчових продуктів,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “ 16 ” червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 Національного університету харчових технологій за адресою 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, корпус А, аудиторія 311.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 30 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н. В.М. Поводзинський
ЗАГАЛЬНА характеристика роботи
Актуальність теми. З виходом країни на новий рівень ринкових відносин змінилась асортиментна політика харчової промисловості взагалі та молочної зокрема. Більш жорсткі вимоги споживачів до смакових якостей молочних продуктів при обмеженій сировинній базі та зниженні якості вихідної сировини спонукають науковців до створення нового напряму в молочній промисловості – розробки комбінованих харчових продуктів на молочній основі.
Для вирішення поставленої мети останнім часом широкого застосування набуло додавання до кисломолочних виробів різноманітних наповнювачів рослинного походження вітчизняного виробництва, які збагачують продукт біологічно активними речовинами.
Внесення природних фруктово-ягідних та інших наповнювачів у молочні продукти зазвичай потребує додавання цукру, що обмежує їх вживання для певної категорії споживачів. Альтернативою наповнювачам з цукром можуть виступати солодові екстракти, які дають змогу не тільки виключити цукор із рецептури, зберігаючи при цьому солодкий смак продукту, але й збагатити його біологічно активними речовинами.
На сьогоднішній день широкого використання у молочній промисловості солодові екстракти не знайшли, що пов’язано з недостатніми теоретичними і практичними відомостями про їх сумісність з молочною сировиною та впливом на фізико-хімічні і органолептичні показники продукту. Особливо обмежено використовується ячмінно-солодовий екстракт (ЯСЕ), який за вмістом деяких складових кращий серед солодових екстрактів та більш економічний. Виходячи з цього, доцільно розширити наукові дослідження та практичне використання ячмінно-солодового екстракту при виробництві молочних продуктів.
Застосування ЯСЕ як складової частини продукту сприятиме вирішенню актуальної проблеми сучасного молочного виробництва – створення технологій нових комбінованих кисломолочних продуктів, які не містять цукор і мають підвищену харчову і біологічну цінність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно тематик бюджетної науково-дослідної роботи кафедри технології молока і молочних продуктів Українського державного університету харчових технологій (УДУХТ) “Вдосконалення існуючих і розробка нових ресурсо-матеріало-енергоощадних технологій та високоефективного обладнання молочної промисловості” (1996-2000 рр.) та Національного університету харчових технологій (НУХТ) “Вдосконалення і розробка фізико-хімічних основ технологій молочних продуктів функціонального і десертного призначення” (2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МОЛОЧНО-СОЛОДОВОГО ДЕСЕРТУ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок