Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАМКНЕНІ СИСТЕМИ оборотного ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ

ЗАМКНЕНІ СИСТЕМИ оборотного ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ

Назва:
ЗАМКНЕНІ СИСТЕМИ оборотного ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Лісогор Олена Сергіївна
УДК 628.387
ЗАМКНЕНІ СИСТЕМИ оборотного ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ
05.23.04-водопостачання, каналізація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХАРКІВ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор
Пантелят Гаррі Семенович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, професор кафедри “Водопостачання, каналізації і гідравліки”
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор, Душкін Станіслав Станіславович, Харківська державна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри “Водопостачання, водовідведення та очищення вод”.
Кандидат технічних наук, Вінарський Наум Самуілович, Український науково-дослідний вуглехімічний інститут Міністерства промислової політики України (м. Харків), провідний науковий співробітник
Провідна установа
Донбаська державна академія будівництва і архітектури, кафедри “Водопостачання та каналізації” та “Екології і безпеки життєдіяльності” Міністерства освіти і науки України (м. Макіївка)
Захист відбудеться 14 лютого 2001 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002 м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002 м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 11 січня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради М.І. Колотило


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Однією з найбільш небезпечних в екологічному відношенні категорією стічних вод (СВ) промислових підприємств є СВ коксохімічних заводів і виробництв (КХЗ і КХВ). Основними забрудненнями цих СВ є: феноли, ціаніди, роданіди, аміак, смоли та ін. Концентрація означених речовин в СВ, що скидаються до водних об’єктів, жорстко лімітується санітарними нормами (наприклад, фенолів — 0,001 мг/л). Для дотримання вимог санітарних норм необхідно здійснювати складну обробку цих СВ.
Іншою важливою особливістю КХЗ є утворення в процесі виробництва коксу надлишкових СВ, які виникають у результаті звільнення вільної і зв’язаної (пірогенетичної) вологи, що міститься у вугіллі.
Особливо гостро питання обробки й використання надлишкових вод КХВ стоїть перед підприємствами, що вже перейшли або намічають перехід на сухе тушіння коксу, яке має значні технологічні переваги перед мокрим тушінням. Істотно важливою є також задача збирання, обробки і використання промислово-зливових стічних вод (ПРЗСВ) коксохімічних підприємств.
Викладене свідчить про актуальність і необхідність вирішення задач, пов’язаних з переведенням на замкнене оборотне водопостачання КХВ, яке виключає скидання СВ, що містять феноли, до міської каналізаційної мережі і водних об’єктів.
Роботу виконано у відповідності до Міжурядової програми “Розвиток управління навколишнім середовищем в Україні: район басейну річки Дніпро (друга фаза)” № держреєстрації 439/Z10532, а також господарськими договорами НВФ “Екополімер” із ВАТ “Запорожкокс” (дог. №11-4/98 від 01.02.98 р. та дог. №11-28/99 від 14.09.99 р.).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є інтенсифікація процесів обробки, кондиціонування, підготовки і використання СВ, що містять феноли, та інших категорій СВ коксохімічних виробництв для поповнення (замість свіжої води) систем водяного охолоджування, а також переведення КХЗ на замкнене оборотне водопостачання, що виключає скид СВ до водних об’єктів.
Поставлена мета досягається рішенням таких основних задач:
1. Розробити ефективний метод та технічні рішення для підготовки (кондиціонування) ПРЗСВ, фенольних і побутових СВ КХВ, які дозволять використати очищені СВ в системі оборотного водопостачання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАМКНЕНІ СИСТЕМИ оборотного ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок