Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Корпоративне управління акціонерними товариствами у післяприватизаційний період

Корпоративне управління акціонерними товариствами у післяприватизаційний період

Назва:
Корпоративне управління акціонерними товариствами у післяприватизаційний період
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Горлач Наталія Юріївна
УДК 65.012.32:658.114.3
Корпоративне управління акціонерними товариствами у післяприватизаційний період
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук
Давимука Степан Антонович, Інститут регіональних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Палига Євген Миколайович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник
кандидат економічних наук, професор
Яцура Володимир Васильович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка, завідувач кафедри
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ інституційних змін та розвитку форм господарювання, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 23 січня 2004 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 23 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні відбувається активний процес становлен-ня корпоративного сектору економіки. У результаті сертифікатної та грошової приватизації створено потужний комплекс акціонерних товариств і корпорацій. Досвід розвинутих країн показує, що розвиток корпоративного сектору сприяє концентрації капіталу та інвестуванню його у напрямках, які забезпечують продуктивність та конкурентоспроможність підприємств на світових і націо-нальних ринках, пом'якшують протиріччя поміж працею і капіталом, сприяють демократизації економіки, формуванню корпоративної культури, вирішенню соціальних проблем в країнах, стабільності середнього класу. В Україні переваги корпоративної форми власності реалізуються недостатньо.
Формування та ефективне функціонування корпоративного сектору в Україні є однією з найгостріших соціально-економічних проблем. Це у багатьох випадках обумовлено характером приватизаційного процесу, станом корпоратизації та подальшого розподілу капіталу. Важкий фінансовий стан, низький рівень інвестицій і конкурентоспроможності багатьох акціонерних товариств обумовлений некомпетентністю і відсутністю належного розуміння важливості дотримання принципів корпоративного управління.
Вирішення постприватизаційних проблем акціонерних товариств потребує кропіткої роботи з боку зацікавлених учасників корпоративних відносин. У зв'язку з великою часткою акціонерного капіталу, що знаходиться у власності держави, ефективність АТ у значній мірі залежить від державних органів управління, які повинні контролювати їх діяльність, надавати фінансову і методичну допомогу. Діяльність більшості акціонерних товариств залежить, як вважають спеціалісти ЄБРР, від дисциплінованості їхніх керівників, що досягається через ефективне корпоративне управління.
З часом вітчизняні підприємства будуть зацікавлені в ефективній структурі корпоративного управління. На теперішній час вони схильні розцінювати вимоги корпоративного управління як такі, що втручаються в діяльність підприємств, забирають багато часу і коштів. Не сприяє розвитку корпоративного управління на загальносвітових засадах низький рівень ділової культури, тінізація і криміналізація бізнесу, відсутність партнерських відносин у підприємницькому секторі, недостатня участь держави у вирішенні проблем корпоратизму як соціального процесу, вияву громадянського суспільного самоврядування, партнерських і етико-культурних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Корпоративне управління акціонерними товариствами у післяприватизаційний період

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок