Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ НІГІЛІЗМУ (XIX – XX ст.)

СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ НІГІЛІЗМУ (XIX – XX ст.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ НІГІЛІЗМУ (XIX – XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,28 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПРИСТІНСЬКА ГУЛЬНАРА ЯКІВНА
УДК 13+130.2+165.721
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ НІГІЛІЗМУ
(XIX – XX ст.)
Спеціальність 09.00.03 –
Соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
ЯЛІ Іван Олександрович, професор, завідувач кафедри філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Ананьїн Валерій Опанасович,
начальник кафедри військово-гуманітарних дисциплін Київського військового інституту телекомунікацій та інформатизації Національно-технічного університету України “КПІ”
кандидат філософських наук, доцент Ємельянова Наталія Миколаївна, доцент
кафедри філософії Донецького національного університету
Провідна установа – Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, відділ соціальної філософії, м. Київ
Захист відбудеться “ 1 ” жовтня 2004 року о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.051.06 при Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий ” 27 ” серпня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент М.І.Сушинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Явище нігілізму в розмаїтті його форм і варіацій стало для європейської культури останніх 150 років безсумнівною реальністю, яка потребує чіткого усвідомлювання і акцентуації у дослідженнях та оцінках історичного буття. Висвітлення змістовної багатоаспектності проявів нігілізму – від прямих закликів до руйнування чинного суспільного порядку, не зважаючи на жертви, до тонких значеннєвих нюансів постмодерністських побудов, розрахованих на досить елітарну, інтелектуально освічену аудиторію – вимагає проведення не лише конкретно-наукового аналізу (що зумовлює виділення окремих політологічних, мистецтвознавчих чи правових аспектів проблеми), але й глибокого філософського дослідження. Такий аналіз передбачає опрацювання методологічного компонента дослідження, виділення окремих складових цього явища, синтезування отриманих результатів з метою комплексного розкриття проблеми.
Поставлене питання є іманентно присутнім у європейській історії XIX-XX ст., незалежно від суспільного ладу, воно характерне як для промислово розвинених країн, так для тих, що зазнають процесу модернізації. У науковій літературі відносно нігілістичної свідомості, сформовано кредо, що претендує на філософську глибину й ґрунтовність. Відповідно виникає й етичне виправдання нігілізму, носії якого прагнуть постати у прогресивній ролі бунтаря і нищивника, що привносить нову мораль на зміну застарілим забобонам. Але є незаперечним домінування у нігілістичних доктринах наявних або прихованих форм деструктивності, які майже ніколи не містять конструктивного, творчого потенціалу. Складність ситуації поглиблюється тим, що в самих гуманітарних дослідженнях вже давно немає єдності, властивої золотому століттю класичного суспільствознавства. Примат раціональності у сучасному суспільстві, завдання, що покладаються на неї суспільством, фундамент непохитності наукових істин – все це піддається сьогодні сумніву й переосмисленню. У свою чергу, невизначеність постмодерної методології іноді підштовхує самі гуманітарні пошуки до відтворення концептуалістики нігілізму, утворюючи і легітимізуючи так званий академічний нігілізм.
Таким чином, дослідження соціально-філософських настанов нігілізму є актуальним завданням для вирішення проблеми співвідношення теоретичних і практичних складових у соціальних реаліях сучасності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ НІГІЛІЗМУ (XIX – XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок