Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне регулювання розвитку виноградарства та виноробства в Україні.

Державне регулювання розвитку виноградарства та виноробства в Україні.

Назва:
Державне регулювання розвитку виноградарства та виноробства в Україні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут економічного прогнозування
Тінтулов Юрій Валерійович
УДК 338.242.4:338.439
Державне регулювання розвитку виноградарства та
виноробства в Україні.
08.02.03 – oрганізація управління, планування і
регулювання економікою
aвтореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті економічного прогнозуваня НАН України
Науковий керівник : доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Геєць Валерій Михайлович,
Інститут економічного прогнозування
НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дейнеко Людмила Вікторівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України HАН
України, завідувач відділу розвитку і розміщення харчової і переробної промисловості;
доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Крисанов Дмитро Федосійович,
Об’єднаний інститут економіки НАН України,
головний науковий співробітник відділу соціально-економічних аспектів розвитку АПК.
Провідна установа Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра організації планування та регулювання економіки, (м.Одеса)
Захист відбудеться “28” квітня 2004 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного 26.
Автореферат розісланий “26” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Державне регулювання економіки є невід’ємною складовою сучасних ринкових відносин, оскільки поряд із забезпеченням ефективного функціонування та розвитку національного ринку товарів і послуг не менш важливими є заходи щодо мінімізації негативних дій нерегульованих (стихійних) ринкових механізмів та гармонізації національних умов і торгових режимів внутрішнього ринку до вимог світових ринків на основі міждержавних угод та з врахуванням конкурентоспроможності національних виробів як на внутрішньому, так і на світовому ринках.
Актуальність теми. Держава шляхом правового регулювання, прямого і опосередкованого економічного впливу, адміністративних заходів створює відповідні умови раціонального використання обмежених ресурсів, стимулює необхідні структурні зміни, підтримує традиції національного виробництва та споживання з метою сприяння прискоренню розвитку галузей, що мають перспективи, зокрема виходу на міжнародні ринки, захищає виробництва, на яких спеціалізується країна в міжнародному розподілі праці.
До галузей економіки України, що мають перспективи виходу на світовий ринок, традиційно відносять виноградарсько-виноробне виробництво. Саме спроможність виноробства представляти Україну на світовому ринку є важливим чинником підвищеної уваги з боку держави та економічної науки до проблем його функціонування та розвитку. На підставі вищезазначеного, дослідження шляхів розвитку національного виноградарства та виноробства, насамперед за рахунок забезпечення ефективного впливу держави на формування ринкових та управлінських структур, є, на наш погляд, актуальним.
Серед міжгалузевих агропромислових підкомплексів АПК України виноградарсько-виноробний займає специфічне місце. Його основні види продукції: вино, шампанське, коньяк – за своїми споживчими властивостями унікальні, хоча для суспільства є суперечливими за своєю подвійною суттю (і алкоголю, і, за образним виразом, „солнца, воплощенного в бокале”). Деяке послаблення уваги держави** Причиною того є складність базових проблем реформування аграрного сектора, економіки в цілому (приватизація землі та майна, реструктуризація, регуляторні механізми тощо) та проблем забезпечення продовольчої безпеки країни, що на жаль деякою мірою „відвернули” увагу держави від вирішення “другорядних” проблем АПК, від яких безпосередньо не залежить продовольча та економічна безпека країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Державне регулювання розвитку виноградарства та виноробства в Україні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок