Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Твердотільні інтегральні сенсорні пристроЇ на основі перетворювачів магнЕтного поля

Твердотільні інтегральні сенсорні пристроЇ на основі перетворювачів магнЕтного поля

Назва:
Твердотільні інтегральні сенсорні пристроЇ на основі перетворювачів магнЕтного поля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,09 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Гладун Михайло Романович
УДК 621.382:537.312.8
Твердотільні інтегральні сенсорні пристроЇ
на основі перетворювачів магнЕтного поля
Спеціальність 05.27.01 - твердотільна електроніка |
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електронних приладів Державного університету "Львівська політехніка", Міністерство освіти України.
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор
ГОТРА Зенон Юрійович,
Державний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри
Офіційні опоненти : | доктор фізико-математичних наук, професор Гордієнко Юрій Омельянович,
Харківський технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри;
доктор технічних наук, професор
Дружинін Анатолій Олександрович,
Державний університет “Львівська політехніка”,
професор
Провідна організація - | Науково-виробниче об’єднання “Карат”,
відділ нових прогресивних технологій,
Міністерство промислової політики (м.Львів)
Захист відбудеться “05” березня 1999 р. о 1400 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.14 при Державному університеті “Львівська політехніка” (290646, м.Львів-13, вул.Ст.Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “03” лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Байцар Р.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з напрямків розвитку сучасної електроніки є створення твердотільних біполярних інтегральних схем (ІС) високого ступеня інтеграції, в тому числі сенсорних пристроїв, у складі яких окрім первинних перетворювачів інтегровано також засоби вторинної обробки сигналу. Одним з напрямків сенсорної техніки є твердотільні магнетокеровані сенсорні пристрої. Їх реалізація в основному здійснюється на традиційних первинних перетворювачах – елементах Хола, які характеризуються низькою крутизною характеристики перетворення, що призводить до значного енергоспоживання. Латеральні (горизонтальні) магнетокеровані транзистори на базі біполярної технології є одними з перспективних первинних перетворювачів магнетокерованих сенсорних пристроїв. Вони забезпечують суттєво вищу крутизну перетворення та багатопараметричність керування, що розширює їх потенційні можливості. Однак, при створенні латеральних транзисторних структур в інтегральних схемах виникають проблеми, пов’язані з паразитним впливом конструктивних елементів структури ІС та нееквіпотенційністю вихідного сигналу. При цьому не вирішені питання вторинної обробки сигналу в магнетосенсорних пристроях – стабілізації режимів живлення, лінеаризації та термокомпенсації характеристики перетворення, корекції адитивної та мультиплікативної похибок. Тому проведення досліджень у галузі створення твердотільних інтегральних сенсорних пристроїв на основі перетворювачів магнетного поля є актуальними для розвитку сучасної мікроелектронної сенсорики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження є складовою частиною комплексної науково-технічної програми з пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки ДКНТ України (проект 05.44.02/053 - 92 - 95).
Мета роботи та завдання досліджень – розробка твердотільних однокристальних біполярних сенсорних пристроїв на базі латеральних магнетотранзисторів. Завданнями досліджень були:
-
аналіз та виявлення можливостей застосування латеральних магнетотранзисторних структур як первинних перетворювачів магнетного поля;
- дослідження впливу конструктивних та схемотехнічних параметрів структури магнетотранзисторів на їх характеристики;
- розробка та дослідження інтегральних твердотільних засобів вторинної обробки сигналу, які забезпечують стабілізацію режимів живлення, лінеаризацію функції перетворення, термокомпенсацію вихідного сигналу та розширюють функціональні можливості магнетосенсорних пристроїв;
- створення алгоритму побудови програмованого коректора характеристик, що забезпечує прецизійність функціонування магнетосенсорних пристроїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Твердотільні інтегральні сенсорні пристроЇ на основі перетворювачів магнЕтного поля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок