Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: РОЗВИТОК ГОТОВНОСТІ ВЧИТЕЛІВ У ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ОСВІТІ ДО ФОРМУВАННЯ ОЦІНЮВАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

РОЗВИТОК ГОТОВНОСТІ ВЧИТЕЛІВ У ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ОСВІТІ ДО ФОРМУВАННЯ ОЦІНЮВАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ / сторінка 3

Назва:
РОЗВИТОК ГОТОВНОСТІ ВЧИТЕЛІВ У ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ОСВІТІ ДО ФОРМУВАННЯ ОЦІНЮВАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Найважливішим на даний час, на наш погляд, соціальним інститутом, що забезпечує можливість адекватної допомоги педагогам у реалізації даної професійної функції, є система післядипломної освіти, про що свідчать дослідження І.М. Авдєєвої, Л.М. Гури, М.І. Лапенок, В.І. Маслова, В.В. Олійник, Н.Г. Протасова, В.І. Пуца, Т.І. Сущенко та ін. .Проте|однак|, серед проблем готовності до різних видів педагогічної діяльності недостатньо чітко вивчено готовність до формування оцінювальних умінь у молодших школярів, рівень розвитку якої вирішальним чином визначає професійну зрілість сучасного вчителя, його здатність здійснювати особистісно орієнтовану взаємодію з дитиною. Недостатньо розробок пошуково-методичного характеру, на основі яких у системі післядипломної освіти була б можлива організація процесу підготовки вчителів до формування оцінювальних умінь у молодших школярів. Не визначено критеріальну базу даного виду готовності, що дозволило б відстежити рівні її сформованості.
Враховуючи суперечності між вимогами, що пред'являються до сучасного вчителя початкових класів, і його готовністю до формування оцінювальних умінь у молодших школярів, а також недостатню дослідженість даного аспекту в педагогічній теорії і практиці розробка способів її діагностики й розвитку в післядипломній освіті є актуальними.
Вище перелічені чинники обумовили вибір теми дослідження: „Розвиток готовності вчителів у післядипломній педагогічній освіті до формування оцінювальних умінь молодших школярів”.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалось у межах загальної наукової теми Севастопольського міського гуманітарного університету “Науково-методичні засади діяльності університету, орієнтованої на загальноєвропейські стандарти вищої освіти”. Тему дисертаційного дослідження затверджено вченою радою ЦІППО (протокол № 4 від 28.04. 2004 р.) і узгоджено в Раді з координації наукових досліджень (протокол №1 від 25.01. 2005 р.).
Об'єкт дослідження. Процес розвитку готовності вчителів до формування оцінювальних умінь у молодших школярів.
Предмет дослідження. Педагогічні умови розвитку готовності вчителів у післядипломній освіті до формування оцінювальних умінь у молодших школярів.
Мета дослідження – визначити й експериментально апробувати педагогічні умови розвитку в післядипломній освіті готовності вчителів до формування оцінювальних умінь у молодших школярів.
В гіпотезі дослідження висловлено такі припущення:
1. Готовність учителів до педагогічної діяльності з формування оцінювальних умінь у молодших школярів є складним інтегративним професійно-значущим утворенням, структуру якого складають мотиваційно-орієнтувальний, змістово-операціональний і оцінювально-рефлексивний компоненти.
2. Процес розвитку готовності вчителів до роботи з формування оцінювальних умінь у молодших школярів набуде позитивної динаміки, якщо в післядипломній педагогічній освіті будуть реалізовані такі умови:
- забезпечення програмно-цільової спрямованості курсової, науково-методичної підготовки й самоосвіти вчителів початкових класів на розвиток професійно-особистісних якостей, що входять в структуру готовності до формування оцінювальних умінь у молодших школярів;
- здійснення курсової підготовки педагогів на засадах особистісно-діяльнісного підходу;
- проведення колективної рефлексії індивідуального досвіду практичної педагогічної діяльності;
- здійснення поетапної оперативної діагностики і корекції рівня готовності вчителів до формування оцінювальних умінь у молодших школярів.
Відповідно до мети, об'єкту, предмету дослідження у процесі дослідження вирішувалися такі завдання:
1. Вивчити й проаналізувати стан проблеми розвитку готовності вчителів до формування оцінювальних умінь у молодших школярів у теорії і практиці післядипломної освіти.
2. Теоретично обґрунтувати та визначити сутність категорій: „оцінювальні уміння у молодших школярів”, „готовність вчителів до формування оцінювальних умінь у молодших школярів”, виокремити умови формування даних якостей особистості в освітньому процесі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ГОТОВНОСТІ ВЧИТЕЛІВ У ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ОСВІТІ ДО ФОРМУВАННЯ ОЦІНЮВАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок