Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ АСИМЕТРИЧНИХ БІМОРФНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

ВДОСКОНАЛЕННЯ АСИМЕТРИЧНИХ БІМОРФНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ АСИМЕТРИЧНИХ БІМОРФНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
РОТТЕ Сергій Вікторович
УДК 621.3.537.228.1
ВДОСКОНАЛЕННЯ АСИМЕТРИЧНИХ БІМОРФНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
05.13.05 - елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Черкаси – 2003


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор Шарапов Валерій Михайлович, Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри комп’ютеризированих та інформаційних технологій в приладобудуванні.
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, Куценко Альфред Миколайович, Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри фізики;
доктор фізико-математичних наук, професор Курмашев Шаміль Джамашевич, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, завідувач науково-дослідною лабораторією “Сенсорна електроніка”.
Провідна установа Вінницький державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра автоматики і інформаційно-вимірювальної техніки, м. Вінниця.
Захист відбудеться " 22 " 05 2003 р. о 15 г. в ауд. 407 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.052.01 в Черкаському державному технологічному університеті за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, м. Черкаси, бул. Шевченка, 460.
Автореферат розісланий " 19 " 04 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Палагін В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Робота присвячена подальшому вдосконаленню і створенню нових елементів та пристроїв для систем керування і обчислювальної техніки, зокрема, випромінюючих електроакустичних (п’єзоелектричних) перетворювачів.
Розвиток систем електро- і гідроакустики підвищив вимоги до перетворювачів, тому необхідно створювати нові перетворювачі з поліпшеними електричними та акустичними характеристиками.
Від характеристик перетворювачів значною мірою залежать точність, надійність і якість роботи випромінюючих систем в оборонній, судновій і авіаційній техніці, приладів для контролю технологічних процесів і навколишнього середовища. Високі експлуатаційні вимоги пред’являються також і до побутової техніки.
Електроакустичним перетворювачам властиві такі недоліки, як широкий кут розкриву центральної пелюстки діаграми спрямованості (ДС), недостатньо високий коефіцієнт корисної дії (ККД), порівняно низька часова і температурна стабільність, невисока точність, і, отже, низька ефективність передачі акустичного сигналу.
Тому роботи зі створення нових і вдосконалення відомих електроакустичних перетворювачів (ЕАП) є актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася відповідно до прикладної держбюджетної науково-дослідної роботи (держ. рег. № 0100U004418) "Створення континуальних механіко-математичних моделей і основ аналізу функціональних параметрів і синтезу шаруватих п’єзоелектричних перетворювачів".
Мета і задачі дослідження. Метою даного дослідження є вдосконалення ЕАП, зокрема, асиметричних біморфних випромінюючих п’єзокерамічних перетворювачів (АБВПП), і створення на цій основі конкурентноздатних зразків такої продукції.
Для досягнення мети дослідження необхідно вирішити наступні задачі:
1.
Проаналізувати технічний рівень сучасних електроакустичних перетворювачів.
2.
Побудувати і дослідити математичні моделі АБВПП та розробити методики розрахунку їх резонансних частот і чутливості.
3.
Дослідити зразки АБВПП і визначити їх основні електроакустичні характеристики.
4.
Визначити вплив електромеханічного негативного зворотного зв’язку (НЗЗ) на амплітудно-частотні характеристики (АЧХ) перетворювачів.
5.
Визначити фактори, що впливають на ККД перетворювачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ АСИМЕТРИЧНИХ БІМОРФНИХ ВИПРОМІНЮЮЧИХ П’ЄЗОКЕРАМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок