Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА РЕПУТАЦІЇ

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА РЕПУТАЦІЇ

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА РЕПУТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,99 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
Стефанчук Руслан Олексійович
УДК 347.02
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА РЕПУТАЦІЇ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького Національної Академії Наук України.
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук
Кучеренко Ірина Миколаївна,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
академік Академії наук вищої школи України
ДЗЕРА Олександр Васильович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор
кандидат юридичних наук
ШИМОН Світлана Іванівна,
Національний економічний університет, доцент
Провідна організація: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться «____» ____________ 2000 р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий «___» __________ 2000 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор юридичних наук ___________________ Н.Р.МАЛИШЕВА


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні правова система України перебуває у стані реформування, що зумовлюється побудовою демократичної, соціальної і правової держави. Основними принципами існування такої держави повинні стати пріоритет та всебічний захист прав і свобод особи. Конституцією України до найвищих соціальних цінностей віднесено людину, її честь та гідність, а відповідно зі ст. 32 Конституції України кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації. Отже, на сьогодні є досить актуальною реалізація цих конституційних прав. Особливого значення в цьому процесі набуває цивільне право, яке визначило основні правові засади захисту честі, гідності та репутації.
Відповідно до ч.1 ст.7 ЦК України, який був прийнятий у 1964 році, громадянин або організація вправі вимагати по суду спростування відомостей, що не відповідають дійсності або викладені неправдиво, які порочать їх честь і гідність чи ділову репутацію або завдають шкоди їх інтересам, якщо той, хто поширив такі відомості, не доведе, що вони відповідають дійсності. Проте на сьогодні в Україні відбуваються економічні та соціально-політичні зміни, які обумовлюють необхідність розширення гарантій щодо реалізації конституційного права на захист честі, гідності та репутації фізичних та юридичних осіб.
За роки незалежності в Україні були прийняті ряд нормативних актів, які визначили основні засади захисту честі, гідності та репутації, коли відомості, що порочать вказані особисті немайнові блага та не відповідають дійсності чи викладена неправдиво, поширені засобами масової інформації (ЗМІ). Але з розвитком нових засобів комунікацій, зокрема всесвітньої комп’ютерної мережі Internet, виникла нагальна потреба у правовому регулюванні захисту честі, гідності та репутації.
Все вищезазначене свідчить про необхідність здійснення цивільно-правових наукових досліджень проблем, які виникають щодо захисту честі, гідності та репутації.
Слід зазначити, що проблеми цивільно-правового захисту честі, гідності та репутації були предметом дослідження як дореволюційних вчених: С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА РЕПУТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок