Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАДНІ СТРУКТУРИ АНГЛІЇ ДОБИ РАННІХ СТЮАРТІВ В БРИТАНСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.

ВЛАДНІ СТРУКТУРИ АНГЛІЇ ДОБИ РАННІХ СТЮАРТІВ В БРИТАНСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.

Назва:
ВЛАДНІ СТРУКТУРИ АНГЛІЇ ДОБИ РАННІХ СТЮАРТІВ В БРИТАНСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШЕВЧЕНКО НАТАЛІЯ ІГОРІВНА
УДК 930 (410)"19" : 321 (410.1)"16"
ВЛАДНІ СТРУКТУРИ АНГЛІЇ ДОБИ РАННІХ СТЮАРТІВ
В БРИТАНСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.
Спеціальність 07.00.06 – Історіографія,
джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
ПАВЛЕНКО Валерій Михайлович,
доцент кафедри нової та новітньої історії
зарубіжних країн Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПОДАЛЯК Наталія Гордіївна,
професор кафедри зовнішньої політики
та міжнародного права Дипломатичної
Академії України при МЗС України
кандидат історичних наук,
МАВРІН Олександр Олександрович,
заступник директора з наукової роботи Інституту української археографії та джерелознавства
імені М.С.Грушевського НАН України
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Захист відбудеться "20" жовтня 2003 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий "11" вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.І.Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації зумовлена метою та завданням дослідження. Її обсяг становить 237 с. Робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновку, списку джерел та літератури (39 с., 395 позицій) і додатку (17 с.).
Вступ. Актуальність теми дослідження. Вітчизняна історична наука на сучасному етапі свого розвитку переживає процес трансформації, який характеризується критичним переосмисленням здобутків радянської історіографії у вивченні минулого, виробленням нових організаційних форм і теоретико-методологічних засад історичних досліджень, розширенням творчих контактів із зарубіжними науковцями та дослідницькими центрами. Важливого значення в процесі організаційного становлення вітчизняної історіографії на сучасному етапі набуває вивчення доробку західних національних історіографічних шкіл.
Інтерес вітчизняних науковців до теоретико-методологічних засад сучасної історичної науки Великої Британії зумовлюється, насамперед, тим, що британська історіографія традиційно займає одне із провідних місць у світовій історичній науці, здійснюючи помітний вплив на світовий історіографічний процес. Британська історіографія Англійської революції XVII ст., яка традиційно займає чільне місце в структурі історичної науки Великої Британії, і в др. пол. ХХ ст. залишалась серед найбільш перспективних галузей дослідження національної історії. Аналіз історіографічної ситуації довкола вивчення в британській історичній науці проблематики з англійської історії доби ранніх Стюартів має наукове і пізнавальне значення, оскільки дає змогу визначити новітні підходи та дослідницькі методики, запропоновані сучасними британськими науковцями до вивчення одного із ключових періодів своєї національної історії, і дозволяє простежити особливості процесу нагромадження і розвитку знань з цієї історичної проблеми. Доробок британських науковців може бути критично оцінено та сприйнято українською історичною наукою в процесі переосмислення нею власних методологічних засад та перегляду явищ своєї національної історії.
Актуальність даної дисертаційної роботи зумовлюється і недостатньою увагою сучасної української історіографії до розробки понятійного апарату та конкретної проблематики з адміністративної історії. Відтак, досвід британських істориків в цій галузі може бути корисним для вітчизняних науковців в процесі розширення дослідницької ниви.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЛАДНІ СТРУКТУРИ АНГЛІЇ ДОБИ РАННІХ СТЮАРТІВ В БРИТАНСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок