Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> трансформація форм власності і господарювання та розвиток орендних відносин У сільськогосподарських підприємствах

трансформація форм власності і господарювання та розвиток орендних відносин У сільськогосподарських підприємствах

Назва:
трансформація форм власності і господарювання та розвиток орендних відносин У сільськогосподарських підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
РОЄНКО Олег Анатолійович
УДК 339.187.6:338.43
трансформація форм власності і господарювання
та розвиток орендних відносин
У сільськогосподарських підприємствах
Спеціальність 08.06.01 – економіка підприємства
і організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Уманській державній аграрній академії,
Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Бурик Анатолій Федорович,
Уманська державна аграрна академія,
завідувач кафедри організації та агробізнесу
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Зіновчук Віталій Володимирович,
Інститут аграрної економіки УААН,
головний науковий співробітник
відділу підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Бурляй Олександр Леонідович,
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини,
доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа: Інститут економіки
Національної академії наук України,
відділ аграрних проблем, м. Київ
 
Захист дисертації відбудеться “15” травня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, кімн. 211.
Автореферат розісланий “ 12 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформи в аграрному секторі економіки України відбуваються на основі трансформації відносин власності та послідовного розвитку оренди землі і майна на селі. В останні роки створена значна законодавча і нормативна база аграрної реформи, є багато напрацювань щодо її науково-методичного забезпечення, набутий перший досвід успішного функціонування нових організаційно-правових структур у сільськогоспо-дарському виробництві.
Разом з тим, практичне здійснення аграрних перетворень виявило і ряд нових проблем, які вимагають свого вирішення. Так, значна кількість селян-власників земельних і майнових часток (паїв) залишилась незадоволеною власним вибором форми господарювання, своїх лідерів чи партнерів на ринку оренди землі і майна. Вони вважають свій вибір поспішним, невиваженим і формальним. А це є джерелом нестабільності і причиною подальших трансформацій.
Незважаючи на повсюдне поширення орендних відносин на селі, ринок оренди майна і землі ще тільки формується. На ньому не створене достатнє конкурентне середовище, а тому має місце диктат з боку орендарів-підприємців при укладанні і реалізації орендних договорів, нерідко порушуються права власності орендодавців.
У зв’язку з цим потрібне подальше наукове осмислення першого досвіду реформування сільськогосподарських підприємств і становлення орендних відносин, а також оцінка місця, ролі і перспективи різних суб’єктів господарювання в багатоукладній аграрній економіці.
При посиленні конкуренції на ринку оренди землі і майна актуальнішими стануть методичні рекомендації щодо встановлення взаємовигідних умов оренди для орендодавців і орендарів.
Стан вивчення проблеми. Трансформація форм власності і господарювання та розвиток орендних відносин в аграрному секторі економіки України є надзвичайно широкою і комплексною сферою агроекономічних досліджень, якій приділяється багато уваги в працях вчених економістів-аграрників. Теоретичні, методичні та прикладні аспекти проблеми реформування відносин власності, становлення та розвитку форм господарювання та орендних відносин в Україні широко висвітлені в роботах В.Г. Андрійчука, А.Ф. Бурика, П.І. Гайдуцького, М.Я. Дем'яненка, В.В. Зіновчука, В.І. Криворучка, О.В. Крисального, М.Й. Маліка, В.Я. Месель-Веселяка, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: трансформація форм власності і господарювання та розвиток орендних відносин У сільськогосподарських підприємствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок