Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська еміграція Канади і США та національно-визвольний рух на західноукраїнських землях (1914–1923)

Українська еміграція Канади і США та національно-визвольний рух на західноукраїнських землях (1914–1923)

Назва:
Українська еміграція Канади і США та національно-визвольний рух на західноукраїнських землях (1914–1923)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,51 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Гуцал Петро Зеновійович
УДК 947.083.7:477 “1914–1923”
Українська еміграція Канади і США та
національно-визвольний рух
на західноукраїнських землях (1914–1923)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в відділі новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Литвин Микола Романович,
завідувач відділу наукових та інформативних видань Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гелей Степан Дмитрович,
проректор Львівської комерційної академії
кандидат історичних наук, доцент
Павлишин Олег Йосипович,
декан гуманітарного факультету Українського католицького університету.
Провідна установа – Львівський національний університет ім. Івана Франка, м. Львів.
Захист відбудеться 13 грудня 2005 р. о 17-й годині на засіданні спеціа-лізованої вченої ради Д 35.222.01 в Інституті українознавства ім. Івана Крип’якевича та Інституті народознавства НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
Автореферат розісланий 11 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук І.Г.Патер


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Еміграція як процес вимушеного чи добровільного виїзду населення країни в інші держави з метою тимчасового або постійного проживання є феноменом, властивим багатьом народам. Вона супроводжувала практично всі історичні епохи. Український народ еміграція захопила в свою орбіту в широких масштабах і динамічних темпах в останнє десятиліття XIX – першій половині XX ст., коли внаслідок глобальних соціально-політичних потрясінь, пов’язаних з двома світовими війнами та поразками національно-визвольних змагань, Україну покинули сотні тисяч наших співвітчизників.
Однією з важливих особливостей еміграції за океан був її масовий характер, який спричинив заснування дуже сталої національної спільноти українців у складі поліетнічного населення Канади і США. Це забезпечило високий рівень збереження їхньої етнокультурної ідентичності, національної свідомості і тяжіння до зв’язків з Батьківщиною. Наявність стійких українських анклавів, укорінених в інше етнічне середовище, сприяла швидкому творенню економічних, громадсько-політичних, релігійних, освітніх, кооперативних, допомогових та об’єднань, які відіграли важливу роль у консолідації еміграції. Загалом до 1914 р. у процесі організаційного становлення української еміграції в Канаді та США були створені передумови для надання морально-політичної та дипломатичної підтримки і матеріальної допомоги рідному краєві в його боротьбі за державність у першій чверті ХХ ст.
Разом з тим дослідження діяльності української еміграції Канади і США щодо допомоги національно-визвольному рухові в Україні, зокрема боротьбі населення західноукраїнських земель у 1914–1923 рр., залишилося поза увагою сучасної вітчизняної та діаспорної історіографії. Саме відсутність глибоких науково-історичних досліджень з цієї проблематики і необхідність об’єктивного переосмислення малодослідженої проблеми новітньої історії України в період, коли бурхливо розвиваються зв’язки з діаспорою, спонукали дисертанта взятися за її розробку. Актуальність дослідження зумовлюється також потребою вийти на якісно новий рівень осмислення аспектів діяльності української дипломатії в період Українських визвольних змагань і її співробітництва з емігрантськими організаціями Канади та США, досвід якої нині відіграє певну роль у зростанні авторитету України на міжнародній арені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Українська еміграція Канади і США та національно-визвольний рух на західноукраїнських землях (1914–1923)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок