Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДЕЯКИХ ЗАЛОЗ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ ВНАСЛІДОК ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВПРАВАМИ ХАТХА-ЙОГИ

ЗМІНИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДЕЯКИХ ЗАЛОЗ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ ВНАСЛІДОК ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВПРАВАМИ ХАТХА-ЙОГИ

Назва:
ЗМІНИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДЕЯКИХ ЗАЛОЗ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ ВНАСЛІДОК ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВПРАВАМИ ХАТХА-ЙОГИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
 
МУСІЄНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК [577.17+577.115+577.118]:796
ЗМІНИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДЕЯКИХ ЗАЛОЗ
ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ ВНАСЛІДОК ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВПРАВАМИ ХАТХА-ЙОГИ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Санагурський Дмитро Іванович
Львівський національний універсистет
імені Івана Франка, завідувач кафедри біофізики та математичних методів у біології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Смолянінов Борис Вікторович
Одеський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України
завідувач кафедри фізіології та біохімії сільськогосподарських тварин
доктор біологічних наук, професор
Магльований Анатолій Васильович
Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького Міністерства охорони здоров’я України
завідувач кафедри фізичного виховання і здоров’я, лікувальної фізичної культури та спортивної медицини
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, НДІ фізіології імені академіка Петра Богача
Захист відбудеться 23 січня 2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (біологічний факультет, вул. Грушевського, 4, Львів 79005) в ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5, Львів 79005).
Автореферат розіслано 20 грудня 2002 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Градюк М.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з ефективних і доступних засобів профілактики та лікування захворювань є вміле використання різних фізичних вправ.
Як відомо з методичної літератури, індійська система фізичних вправ Хатха-Йога, що базується на тисячолітньому досвіді, може успішно застосовуватись у різних закладах освіти і здоров’я для покращення стану здоров’я та фізичної підготовленості (Айенгар, 1992; Васильев, 1990; Зубков, Очаповский, 1991).
Але наукових підтверджень цьому майже немає. В останні декілька років з’являються поодинокі наукові дослідження, які не дають інтегральної картини дії цих вправ на організм. Велика частина з них проведена вченими з Індії та присвячена вивченню впливу дихальних вправ Йоги на організм людини, впливу занять Хатха-Йогою за різними методиками на артеріальний тиск, вміст серцевих факторів ризику, дихання, споживання кисню (Теллс та ін., 1996, 1997; Ауст, Фішер, 1997; Навін та ін., 1997).
Вплив занять Хатха-Йогою на функціональний стан організму європейців майже не вивчали, проведені дослідження скеровані лише у напрямку лікування хвороб (Бойков, 1989; Василенко, 1989; Копилова, Карпін, 1989; Мінвалєєв, 1999). Також на даному етапі майже невивченим залишається питання впливу на організм людини занять Йогою протягом тривалого часу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано згідно з темою Львівського національного університету імені Івана Франка “Вплив фізичних навантажень різної потужності на організм людини” (державний реєстраційний № 0102U001147, шифр ЗФ 1-00) у рамках Цільової комплексної програми “Фізичне виховання – здоров’я нації”.
Мета і завдання дослідження. Метою даної роботи було дослідження впливу разового виконання конкретних вправ та тривалих занять Хатха-Йогою на рівень деяких гормонів, продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і вміст катіонів у плазмі крові людей.
При цьому вирішували наступні завдання:
1. Дослідити короткочасні зміни кількості трийодтироніну (Т3), тироксину (Т4), кортизолу (CORT), статевих гормонів естрадіолу (ESTR), прогестерону (PROG) в крові жінок і тестостерону (TEST) у крові чоловіків під час виконання статичних вправ Хатха-Йоги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗМІНИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДЕЯКИХ ЗАЛОЗ ВНУТРІШНЬОЇ СЕКРЕЦІЇ ВНАСЛІДОК ФІЗИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ВПРАВАМИ ХАТХА-ЙОГИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок