Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ

ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ / сторінка 11

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Зіставлення результатів зрізових завдань учнів контрольних і експериментальних класів, які відображено в таблиці 2, переконливо засвідчило перевагу пропонованої методики над традиційною у процесі формування у молодших школярів естетичної оцінки художнього твору на уроках читання. Позитивні результати, здобуті у процесі експериментального навчання, свідчать про ефективність і доцільність пропонованої методики та необхідність упровадження основних її положень у практику початкового навчання читати.
На основі аналізу результатів проведеного дослідження у дисертації зроблено висновки:
1. Процес виникнення ціннісного ставлення й оцінки у дітей молодшого шкільного віку потребує особливого педагогічного керівництва. Завдання полягає у тому, щоб допомогти дитині пережити та усвідомити твір мистецтва у єдності його цінностей, активізувати у свідомості молодшого школяра ціннісні уявлення (логічні та образно-емоційні) і на основі їх співвідношення визначити власне ставлення до сприйнятого та виразити його за допомогою оцінних суджень.
2. Аналіз навчально-методичної літератури, анкетування вчителів, вивчення оцінних умінь учнів засвідчили, що система роботи над текстами на уроках читання вимагає свого подальшого вдосконалення, а саме: розробки методики формування у молодших школярів естетичної оцінки художнього твору, яка сприяла б розвитку вмінь естетично оцінювати твори і висловлювати послідовні, обґрунтовані, емоційні та образні оцінні судження.
3. Експериментальна методика забезпечує практичне засвоєння учнями окремих літературознавчих понять, використання оптимальних методів і прийомів роботи з текстом художнього твору, сприяє покращенню якості його сприйняття дітьми, усвідомленню структурних компонентів, визначенню ідеї, має фундаментальне значення у процесі його оцінювання.
4. Результатом пропонованої системи роботи з текстом художнього твору є формування у молодших школярів умінь аналізувати твір у єдності змісту та форми: виявляти авторську позицію, усвідомлювати художні засоби її втілення та виражати власне емоційно-оцінне ставлення до сприйнятого.
5. Засвоєння учнями 2–4 класів літературознавчих понять сприяло розширенню уявлень про жанрові особливості творів; формуванню вмінь визначати тему та основну думку твору; аналізувати героя: його портрет, вчинки, мову; виділяти в тексті засоби художньої виразності, пояснювати їх роль тощо.
6. Використання на уроках читання методів та прийомів роботи з текстом художнього твору сприяло формуванню таких умінь: визначати загальний емоційний настрій художнього твору, перейматися почуттями та переживаннями автора, героїв твору, оцінювати вчинки персонажів, використовуючи оцінну лексику, усвідомлювати авторське ставлення до зображених подій, героїв та засоби його вираження тощо.
7. Збагачення досвіду емоційно-оцінної діяльності молодших школярів на уроках читання розвивало в учнів здатність радіти природі, дивуватися красі навколишнього світу, передавати свої враження від спілкування з природою в усному та писемному мовленні, проникати в авторське образне бачення світу формувати власне емоційно-оцінне ставлення до прочитаного та морально-естетичне ставлення до дійсності, збагачувало чуттєвий досвід дітей, їх реальні уявлення про навколишній світ, природу тощо.
8. Результати дослідного навчання показали, що порівняно з контрольними класами, рівень сформованості умінь естетично оцінювати художні твори в учнів 2-х експериментальних класів підвищився на 28%, 3-х – на 30,3%, 4-х – на 37,6%. Експеримент підтвердив, що розроблена методична система роботи над текстом художнього твору сприяла розвитку у молодших школярів естетичних оцінних суджень, покращуючи їх якісні характеристики, а отже, є достатньо результативною й доцільною. Результати підсумкових робіт засвідчили, що мету дослідження досягнуто, висунуту гіпотезу підтверджено.
Проблема розвитку у молодших школярів оцінних умінь не вичерпується результатами проведеного дослідження. Подальшого вивчення потребують питання здійснення міжпредметних зв’язків з метою розвитку оцінних умінь учнів 2–4 класів, які відбуватимуться на уроках музики, образотворчого мистецтва та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок