Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ

ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ / сторінка 8

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дослідження показало, що сучасна методика не забезпечує повної реалізації можливостей розвитку оцінних умінь учнів. Тому означена проблема потребує нагального розв’язання, створення ефективної методики формування у молодших школярів естетичної оцінки художнього твору на уроках читання.
У результаті дослідження процесу навчання читання в практиці сучасної початкової школи, опрацювання необхідної науково-методичної літератури, а також урахування даних констатуючих зрізів було визначено мету, завдання і вихідні положення експериментально-дослідного навчання. Експериментальну роботу було побудовано з дотриманням загальнодидактичних та методичних принципів.
Процес розроблення змісту експериментальної методики передбачав дотримання таких методичних умов:
1)
формування у молодших школярів естетичної оцінки художнього твору полягатиме в практичному ознайомленні їх з окремими літературознавчими поняттями (на рівні уявлень) з метою літературного та естетичного розвитку дітей цього віку;
2)
в основі роботи над текстом художнього твору лежатиме літературознавчий аналіз, естетичне переживання прочитаного;
3)
формування вмінь естетично оцінювати художні твори сприятиме розширенню та збагаченню емоційно-оцінного досвіду дітей у процесі роботи над текстами ліричних та епічних художніх творів.
Згідно з критеріями щодо кожного показника (див. с. 10) було сформулювано вихідні положення експериментальної методики, сутність яких полягає у тому, що повноцінний розвиток оцінних умінь молодших школярів забезпечується обґрунтованою методичною системою роботи над текстом художнього твору, а саме: практичним ознайомленням учнів на рівні уявлень з окремими літературознавчими поняттями, визначенням мети їх засвоєння у початковій школі; використанням відповідних методів і прийомів роботи з текстом твору, спрямованих на вдосконалення якості естетичних оцінних суджень школярів; збагаченням емоційно-оцінного досвіду дітей.
У процесі апробації експериментальної програми було виділено коло теоретичних знань, необхідних для формування у молодших школярів естетичної оцінки художнього твору на уроках читання, наприклад: тема, основна думка твору, сюжет, композиція, автор, персонаж, вірш, оповідання, науково-пізнавальний текст та ін. Засвоєння учнями 2–4 класів літературознавчих понять відбувалося на основі таких принципів: ознайомлення із загальним на основі окремих випадків, неповне розкриття змісту поняття, об’єднання споріднених понять тощо.
У процесі роботи над текстом художнього твору використовувалися різні методи і прийоми, зокрема: активізація “емоційної уяви” школярів; емоційне налаштування; складання усних висловлювань або написання творів-мініатюр, співзвучних темі чи назві художнього твору; описи образів уяви, які виникли у процесі сприймання твору, його героїв, описуваних автором явищ з метою зіставлення їх із життєвим досвідом дитини; виділення зображувально-виражальних засобів з метою відтворення картин життя, характеристики персонажів, виявлення авторської позиції; добір синонімів з метою осмислення відтінків значень слова; стилістичний аналіз, стилістичний експеримент; добір епітетів для передачі вражень від сприйнятого та вираження власного ставлення; визначення основної думки твору; використання запитань і завдань, пов’язаних із порівнянням (сюжетів, героїв зображувально-виражальних засобів тощо), які передбачають висловлення особистої думки учня, його ставлення до прочитаного; завдання, які передбачають аргументування відповіді; творчі види роботи з текстом; ігрові прийоми тощо.
Емоційно-оцінна діяльність на уроках читання передбачала формування у молодших школярів умінь: описати свій настрій, думки, почуття, які виникли у процесі читання, пояснити, якими засобами автору вдалося цього досягти, усвідомити почуття автора, героїв твору, а також передати у судженнях власне емоційно-оцінне ставлення до прочитаного.
Програма експериментально-дослідного навчання було передбачено формування у молодших школярів естетичної оцінки художнього твору на основі ознайомлення учнів з епічними та ліричними творами природничого характеру: пейзажною та сюжетною лірикою (Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок