Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ

ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ / сторінка 9

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Щоголів, Леся Українка, М.Підгірянка, Т.Шевченко, Олександр Олесь та ін.), художніми описами природи у різні пори року (М.Коцюбинський, М.Гоголь та ін.), науково-художніми текстами (нарисами), які наближені до художніх описів природи (Ю.Старостенко, Е.Шим, О.Копиленко та ін.), та творами, у яких розкривається проблема ставлення людини до природи (М.Трублаїні, В.Струтинський, А.Дрофань, В.Чухліб, А.Хорунжий, Є.Гуцало та ін.).
Зміст експериментального навчання та його місце в загальній системі уроків читання обумовили послідовність роботи над текстом художнього твору. Зважаючи на жанр твору, вікові, індивідуальні особливості сприймання його учнями 2–4 класів, нами відібрано такі методи і прийоми роботи з текстом, які допомогли дітям зрозуміти прочитане, відтворити його в уяві, перейнятися почуттями та переживаннями автора, усвідомити його ставлення до описуваного (подій, героїв тощо) та сформувати власне емоційно-оцінне ставлення до сприйнятого.
Завершальним, підсумковим етапом цілісного осягнення художнього твору було формування у молодших школярів його естетичної оцінки. Для оцінки художнього твору необхідно пройти всі три ступені його осягнення: первинний синтез – різнобічний аналіз – глибокий синтез, тобто узагальнення високого рівня. На кожному етапі роботи над текстом художнього твору учні оволодівали певними літературознавчими поняттями, у них формувалися оцінні вміння та збагачувався досвід емоційно-оцінної діяльності. У процесі роботи над певними жанрами творів розв’язувалися конкретні завдання, що відповідали віковим особливостям учнів.
Програма експериментально-дослідного навчання базувалася на розумінні художнього твору як цілісності. Аналізуючи художній твір, учні виявляли авторську позицію, усвідомлювали художні засоби її втілення, а також висловлювали власне емоційно-оцінного ставлення до сприйнятого. Своє завдання ми бачили у тому, щоб навчити дітей виокремлювати естетично-виразні елементи у художньому творі, співвідносити їх з емоційно-образним змістом, а у власних оцінних судженнях використовувати адекватні мовленнєві засоби, давати не тільки аргументовану, а й художньо значущу оцінку.
Завдання і запитання, що використовувались у процесі експериментального навчання з метою формування у молодших школярів естетичної оцінки художнього твору на уроках читання, умовно поділялися на такі групи:
До першої групи ввійшли запитання і завдання, спрямовані на розуміння загального змісту сприйнятого, аналіз та оцінювання емоційної сфери героїв твору, автора та усвідомлення власних почуттів і переживань, викликаних змістом художнього твору. Такі запитання і завдання сприяли формуванню дитячого сприймання, визначенню особистих вражень від сприйнятого, розвитку у дітей образного та логічного мислення, оперативної та довготривалої пам’яті, відтворюючої та творчої уяви, збагаченню емоційно-оцінного досвіду школярів.
Друга група завдань – спрямована на оцінювання подій, об’єктів, вчинків героїв (висловлення власного ставлення та обґрунтування авторської позиції). Такі завдання допомагали виявити найхарактерніші риси героїв, оцінити вчинки та визначити мотиви їхньої поведінки, проаналізувати ставлення героїв до подій, до інших дійових осіб, перейнятися їхніми почуттями та переживаннями, проявити співпереживання, усвідомити авторське та висловити власне ставлення до персонажів. До третьої групи ввійшли завдання на визначення образної та смислової ролі слів та словосполучень. Робота над виділенням яскравих, образних слів, використаних автором для створення художнього образу, допомагала зосередити увагу учнів на окремих засобах художньої виразності, глибше і повніше сприйняти образний зміст прочитаного. Учні поступово наближалися до розуміння художнього слова як засобу створення образу.
Відповідаючи на такі запитання, учні навчалися логічно будувати свої судження, добирати переконливі аргументи, докази. Серед аргументів діти називали як змістові, так і формотворчі риси твору. Завдання сприяли розвитку не тільки логічного мислення, а й мовлення школярів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЕСТЕТИЧНОЇ ОЦІНКИ ХУДОЖНЬОГО ТВОРУ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок