Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ФУНКЦІОНУВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА СЕЛІ (на матеріалах Закарпатської області)

ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ФУНКЦІОНУВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА СЕЛІ (на матеріалах Закарпатської області)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ФУНКЦІОНУВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА СЕЛІ (на матеріалах Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАРЦАБА Віра Іванівна
УДК 334.012.64 (477.87)
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ФУНКЦІОНУВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА СЕЛІ
(на матеріалах Закарпатської області)
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління
підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки, менеджменту та маркетингу Ужгородського національного університету МОН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, член_кореспондент НАН України
Мікловда Василь Петрович,
Ужгородський національний університет МОН України, завідувач кафедри економіки, менеджменту та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна, Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу проблем розвитку фінансово-кредитних відносин в регіоні
кандидат економічних наук, доцент
Сідун Олександра Яношівна, Мукачівський технологічний інститут МОН України,
доцент кафедри маркетингу
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І.Франка, МОН України, кафедра економіки підприємства.
Захист дисертації відбудеться 4 липня 2006 року о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий 3 червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук О.Г. Чубарь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вирішення проблем соціального й економічного розвитку будь-якої держави з перехідною економікою неможливе без розвитку і підтримки різноманітних видів підприємницької діяльності, і передусім малого бізнесу.
Досвід індустріально розвинутих країн світу незаперечно доводить, що саме завдяки малому підприємництву створюються нові робочі місця, знижується рівень безробіття, знімається соціальна напруга в одній з найважливіших сфер економічної життєдіяльності людей – соціально-трудових відносинах, відбувається активізація інноваційних процесів, розвивається досконала конкуренція, а відтак зростає добробут населення.
За роки реформ в Україні закладено підвалини для розвитку малого підприємництва. Відбулися законодавчі зміни статусу, функцій і ролі малих підприємств, формується інституціональна інфраструктура їх розвитку і підтримки, вдосконалюється податкове законодавство та механізми спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого бізнесу. Разом з тим, економічне середовище функціонування малого бізнесу не можна вважати завершеним ні організаційно, ні функціонально. В першу чергу це стосується сільського вектора підприємництва. Між тим, саме на селі внаслідок прорахунків і помилок, допущених у процесі ринкової трансформації аграрного сектора економіки, склалася гостра напруга в сфері зайнятості, рівні життя сільських жителів, спостерігається занепад соціальної інфраструктури. В сільській місцевості не сформована ефективна система взаємодії органів місцевого самоврядування з підприємцями, відсутня розвинута інфраструктура малого бізнесу, немає дієвого механізму його фінансової підтримки, не запрацювала система соціального партнерства.
У працях О.Амоші, О.Барановського, В.Бородюка, З.Варналія, В.Геєця, В.Голікова, М.Долішнього, С.Злупка, П.Єщенка, Т.Ковальчука, В.Корнєєва, М.Козоріз, М.Лендєла, І.Лукінова, В.Мікловди, Ю.Ніколаєнка, В.Новікова, М.Рущака, В.Савчука, В.Степаненка, М.Чумаченка, А.Чухна та багатьох інших вчених розкриваються різні аспекти малого підприємництва. Однак, дослідження цієї проблеми знаходиться на початковій стадії, багато методичних та організаційних аспектів, зв’язаних з формуванням економічного середовища функціонування малого підприємництва на селі, належним чином не розкриті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА ФУНКЦІОНУВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА СЕЛІ (на матеріалах Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок