Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛЬЦІЙТЕРМІЧНОГО ЦИРКОНІЮ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ІМПЛАНТОЛОГІЇ(експериментально-клінічні дослідження)

ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛЬЦІЙТЕРМІЧНОГО ЦИРКОНІЮ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ІМПЛАНТОЛОГІЇ(експериментально-клінічні дослідження)

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛЬЦІЙТЕРМІЧНОГО ЦИРКОНІЮ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ІМПЛАНТОЛОГІЇ(експериментально-клінічні дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,80 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ЯРКОВИЙ ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 546.831+616-089.843
ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛЬЦІЙТЕРМІЧНОГО ЦИРКОНІЮ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ІМПЛАНТОЛОГІЇ
(експериментально-клінічні дослідження)
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (ректор – заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Скрипніков Микола Сергійович).
Науковий керівник – доктор медичних наук, доцент
Король Михайло Дмитрович,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ
України, завідувач кафедри пропедевтики ортопедичної
стоматології та ортодонтії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Куцевляк Валерій Ісайович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри стоматології дитячого віку та дитячої щелепно-лицевої хірургії;
доктор медичних наук, професор Левкович Анатолій Миколайович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри ортопедичної стоматології.
Провідна установа – Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України.
Захист відбудеться “27” березня 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії ( 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
Автореферат розісланий “24” лютого 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Петрушанко Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на профілактичні лікувальні заходи у боротьбі з карієсом і захворюваннями пародонта, майже половина населення Землі віком 45-74 роки не має зубів, особливо серед людей молодого і середнього віку (Л.И. Линков, 1993), а М.М.Угрин (1996) вказує, що майже 2/3 населення віком понад 45 років потребує виготовлення знімних протезів.
Одним із важливих і перспективних напрямків сучасної стоматології є заміщення дефектів зубних рядів за допомогою імплантатів (В.В. Лось, 1985; Л.И. Линков, 1993). Потреба в зубному протезуванні за допомогою імплантатів дуже велика (С.Г. Назаров и соавт., 1990; О.М. Сенніков 1996, 1997).
Для значного відсотка пацієнтів з частковою або повною втратою зубів імплантати розширили можливості застосування фіксованих протезів (Л.Н. Гурфинкель, Л.Д. Сапфиров, 1995; И.П. Егорова, 1985; Б.П. Марков, 1987). Внутрішньокісткові імплантати мають широке застосування у практичній стоматології як ефективний засіб виправлення дефектів зубних рядів, а особливо у пацієнтів молодого віку (В.С. Онищенко, Р.Р. Ілик, 1996; F. Sutter et al., 1988). Р.А. Schnifman et al. (1988) підкреслюють переваги імплантатів над традиційними методами протезування.
Найпоширенішими металами для імплантатів є титан та кобальто-хромові сплави (О.Н.Суров, 1993). Ці матеріали біоіндиферентні для організму, але мають схильність до корозії й не містять біоактивних сполук, як того вимагає сучасна імплантологічна практика (В.Г.Шутурмінський, 1997).
У останнє десятиліття зявилися нові матеріали, які можна використовувати у стоматологічній імплантології. Одним із них є цирконій, який має достатню корозійну стійкість, електролітичну нейтральність та необхідну міцність (О.Б. Кулаков и соавт. 1999).
За рядом фізичних і хімічних властивостей титан і цирконій близькі, а тому не виключена можливість використання цирконію для виготовлення стоматологічних імплантатів. Доведено, що цирконій має інертну поведінку за його тривалого перебування у тканинах організму (Ю.В. Вовк, 1998 ? 2000; О.Б. Кулаков, 1999). Але в літературних джерелах досить мало посилань на хімічний склад цирконію та властивості імплантатів, які виготовлені із різних марок цього металу.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛЬЦІЙТЕРМІЧНОГО ЦИРКОНІЮ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ІМПЛАНТОЛОГІЇ(експериментально-клінічні дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок