Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЛЬСЬКА КООПЕРАЦІЯ НА БУКОВИНІ (80-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)

СІЛЬСЬКА КООПЕРАЦІЯ НА БУКОВИНІ (80-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
СІЛЬСЬКА КООПЕРАЦІЯ НА БУКОВИНІ (80-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,73 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Ботушанський Олег Васильович
УДК 94 (477.85)”18”/”19”
СІЛЬСЬКА КООПЕРАЦІЯ НА БУКОВИНІ
(80-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Добржанський Олександр Володимирович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор
кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький факультет Київського
національного торговельно-економічного
університету, завідувач кафедри
соціально-економічних наук
кандидат історичних наук, доцент
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
історичного краєзнавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “29” серпня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “24” липня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карпо В.Л.
І. Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми дослідження. До одного з характерних проявів самоорганізації людських мас, зокрема сільських трудівників, належала кооперація. Слово латинського походження “cooperatio” ввійшло в мови багатьох народів Європи, у тому числі також у мову українську, з єдиним глибоким і гуманним змістом – “співпраця”. Для співпраці ж, як відомо, потрібне об’єднання зусиль, засобів тих, хто хоче співпрацювати.
Особливо стала відчутною потреба в об’єднанні (кооперації) трудових, матеріальних і грошових засобів для мільйонів дрібних сільських виробників ряду країн Європи, звільнених з феодальної залежності демократичною революцією 1848 р. Ставши особисто, юридично й економічно самостійними господарями, але при мінімальних земельних наділах, браку тяглової сили, матеріальних і грошових засобів, вони (зокрема, селяни Німеччини, а за ними й інших країн) почали в ході здійснення аграрних перетворень об’єднувати свої зусилля для спільної взаємодопомоги.
Стало на цей шлях і селянство багатонаціональної Австрії, до складу якої входила також її “далекосхідна” провінція Буковина. Хоч і з запізненням, значна частина буковинських незаможних і середньо заможних селян, запозичуючи західні зразки кооперації, впродовж кількох десятиліть створила сітку різного роду спілок, рятуючись від злиднів, чинячи об’єднаний спротив визискувачам–лихварям, представникам торгово–лихварського капіталу і навіть міським і крайовим картелям, що займалися збутом сільськогосподарської продукції.
Дослідження різних форм сільської кооперації Буковини, її організаційних засад і методів роботи, досягнень і недоліків – справа вельми актуальна, бо дає можливість, з одного боку, висвітлити одну із важливих, цікавих і малодосліджених сторінок історії буковинського селянства, а з другого - приглянутися до того історичного досвіду, якого набуло буковинське селянство в процесі подолання залишків старої епохи, остаточної трансформації колишніх феодальних відносин у ринкові, визначити, чи були селянські спілки на Буковині витвором самих тутешніх селян, чи творчим пристосуванням західних зразків до місцевих умов і потреб. Адже нині в Україні відбуваються чергові глибокі реформи в аграрному секторі. Після майже цілковитої ліквідації колгоспної системи йде активний пошук оптимальних форм організації господарювання по–новому, одним з проявів чого є створення і функціонування різного роду кооперативних об’єднань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СІЛЬСЬКА КООПЕРАЦІЯ НА БУКОВИНІ (80-ті роки ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок