Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості розповсюдження крутих гравітаційних хвиль на поверхні рідини

Особливості розповсюдження крутих гравітаційних хвиль на поверхні рідини

Назва:
Особливості розповсюдження крутих гравітаційних хвиль на поверхні рідини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені тараса шевченка
ГАНДЖА Іван Сергійович
УДК 532.591
Особливості розповсюдження крутих гравітаційних хвиль на поверхні рідини
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики НАН України, м. Київ.
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Лукомський Василь Петрович, Інститут фізики НАН України, старший науковий співробітник відділу теоретичної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Вільчинський Станіслав Йосипович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри квантової теорії поля;
доктор фізико-математичних наук, професор
Селезов Ігор Тимофійович, Інститут гідромеханіки НАН України,
провідний науковий співробітник,
завідувач відділом хвильових процесів;
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів.
Захист відбудеться “21” червня 2005 р. о “14.30” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.08 при Київському національному універ-си-теті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, пр. Глушкова 6, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного універ--си-тету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Воло-ди-мир-ська 58.
Автореферат розісланий “6” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Свечнікова О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвильовий рух морської поверхні завжди зачаро-ву-вав та над-звичайно привертав увагу людства. Чарівні, але одночасно й небезпечні океан-ські та морські хвилі викликали інтерес весь час, коли людина займалася ри-баль-ством, морською торгівлею та мореплавством, задовго до того, як розпочалося фор-маль-не наукове вивчення океану. Динаміка поверхні моря настільки складна, що і сьогодні розуміння певних властивостей хвиль на воді та їх моделювання пред-став-ляють справжній виклик як з наукової, так і прикладної точок зору.
Поверхневі хвилі відіграють ключову роль у різноманітних морських процесах та численних аспектах взаємодії гідросфери і атмосфери. Так, захоплення бульба-шок повітря, що відбувається при перекиді й руйнуванні хвиль, та турбулентність морської поверхні підсилюють процес переносу кисню в океан, що є визначальним для морських організмів. З іншого боку, подібні механізми сприяють проникненню в гідросферу відповідальних за парниковий ефект газів (таких як вуглекислий), що моделює річні зміни клімату і є важливим фактором у глобальному потеплінні. На мілкій воді хвилі взаємодіють з підводними рослинами та осадовими породами, часто викликаючи інтенсивну ерозію узбережжя. Масоперенос, що створюють по-вер-хне--ві хвилі, є важливим фактором у великомасштабному розповсюдженні за-бруд-нень.
Раптове виникнення надзвичайно високих і крутих хвиль у відкритому морі скла--дає серйозну небезпеку кораблям та морським спорудам (платформи, нафтові свердловини тощо). Маленькі судна, такі як рибальські шхуни і траулери, перекида-ються та інколи навіть губляться в штормових морях. Більші кораблі та морські кон-струкції зазнають серйозних ушкоджень, що можуть складати загрозу для життя. Тому знання навантажень на морські споруди та суда, що викликаються хвильовим рухом води в несприятливих морських умовах, є визначальним для того, щоб забез-пе-чити їх безпеку та мінімізувати ризик аварії. Супутникове сканування поверхні океану надає цінну інформацію для передбачення штормів та спрямування судів в обхід складних морських умов. Для того, щоб розкодувати мікрохвильовий сигнал радару, відбитий морською поверхнею, необхідне детальне знання форми та дина-міки великоамплітудних (крутих) хвиль та механізмів їх руйнування.
Реальні фізичні процеси, що відбуваються в земній гідросфері, настільки різно-ма-нітні, що жодна фізична модель не може врахувати всі фактори, які обумов-лю-ють хвильовий рух морської поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Особливості розповсюдження крутих гравітаційних хвиль на поверхні рідини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок