Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИКА ПОЛЯ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ КРУГЛОЇ СФОКУСОВАНОЇ АПЕРТУРИ

СТАТИСТИКА ПОЛЯ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ КРУГЛОЇ СФОКУСОВАНОЇ АПЕРТУРИ

Назва:
СТАТИСТИКА ПОЛЯ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ КРУГЛОЇ СФОКУСОВАНОЇ АПЕРТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Сербін Анна Володимирівна
УДК 621.397. 671
СТАТИСТИКА ПОЛЯ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ КРУГЛОЇ СФОКУСОВАНОЇ АПЕРТУРИ
05.12.07 – Антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі основ радіотехніки Харківського національного університету радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Должиков Володимир Васильович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, м. Харків,
професор кафедри основ радіотехніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, м. Харків,
завідувач кафедри прикладної електродинаміки.
доктор технічних наук, професор
Лобкова Любов Михайлівна,
Севастопольський національний технічний
університет, м. Севастополь,
професор кафедри радіотехніки.
Захист відбудеться “25” червня 2008 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: м. Харків, пр. Леніна,14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою:61166, м. Харків, пр.Леніна,14.
Автореферат розіслано “16” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 В.М. Безрук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні значимість багатьох проблем, таких як радіозв'язок і радіолокація на малих відстанях, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (РЕЗ), захист біологічних об'єктів від опромінення електромагнітним полем, постійно зростає через збільшення потужностей випромінювання РЕЗ, підвищення чутливості їх приймачів і особливо у зв'язку з ростом електричних розмірів їх випромінювальних систем (ВС) – антен. Останнє призводить до віддалення границі дальньої зони і збільшення протяжності зони Френеля. При цьому автоматично зростає кількість об'єктів, що попадають у цю зону і піддаються впливу електромагнітного поля, що типово, наприклад, для морських суден, літальних апаратів і наземних транспортних засобів. Крім цього збільшується кількість ситуацій, коли взаємодія електромагнітного поля з об'єктом, що викликає інтерес, відбувається саме в зоні Френеля. Це характерно для комп'ютерної оптики, комп'ютерної томографії, систем фокусування електромагнітного поля в заданій точці простору або біологічного середовища, систем медичної діагностики і гіпертермії, для яких використовуються сфокусовані ВС для одержання високого просторового розрізнення.
Особливо варто виділити системи безпроводової передачі енергії (БПЕ). Використання систем БПЕ відкриває нові можливості для розв'язання важливих актуальних задач, пов'язаних, зокрема, з розробкою систем енергопостачання безпілотних літальних апаратів (БЛА) – висотних стаціонарних багатофункційних платформ, літаків, дирижаблів та ін. Галузь застосування БЛА дуже широка: розвідка, екологічні спостереження, ретрансляція інформації і т.д. При розробці подібних літальних апаратів виникає ряд важливих задач, серед яких варто виділити задачі забезпечення високого ККД системи енергопостачання ЛА і підтримки точності наведення на апертуру ректени мікрохвильового променя передавальної антени, розв’язання яких неможливе без знання характеристик антени в її зоні Френеля.
Реальні антени, власне кажучи, є випромінювальними системами з випадковими джерелами. Наявність флуктуацій погіршує характеристики антен, обмежує гранично досяжні їх значення. Це має особливе значення для великих дзеркальних антен і фазованих антенних ґрат (ФАґ), оскільки зі збільшенням розмірів і ускладненням їх конструкції роль різних факторів, що призводять до випадковості в амплітудно-фазовому розподілі джерел, стрімко зростає.
Оскільки вимоги до характеристик сучасних ВС досить жорсткі, дуже важливою є оцінка впливу флуктуацій на основні характеристики антени.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАТИСТИКА ПОЛЯ В ЗОНІ ФРЕНЕЛЯ КРУГЛОЇ СФОКУСОВАНОЇ АПЕРТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок