Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВІ ЕЛЕКТРОШЛАКОВІ ТЕХНОЛОГІЇ З РОЗ'ЄДНАННЯМ ПЛАВЛЕННЯ ТА ТВЕРДІННЯ МЕТАЛУ

НОВІ ЕЛЕКТРОШЛАКОВІ ТЕХНОЛОГІЇ З РОЗ'ЄДНАННЯМ ПЛАВЛЕННЯ ТА ТВЕРДІННЯ МЕТАЛУ

Назва:
НОВІ ЕЛЕКТРОШЛАКОВІ ТЕХНОЛОГІЇ З РОЗ'ЄДНАННЯМ ПЛАВЛЕННЯ ТА ТВЕРДІННЯ МЕТАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,70 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Національна академія наук України
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
Чернець Олександр Владиславович
УДК 669.187.56
НОВІ ЕЛЕКТРОШЛАКОВІ ТЕХНОЛОГІЇ
З РОЗ'ЄДНАННЯМ ПЛАВЛЕННЯ ТА ТВЕРДІННЯ МЕТАЛУ
Спеціальність – 05.16.07
"Металургія високочистих металів та спеціальних сплавів"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
Науковий консультант: | доктор технічних наук, с.н.с. Медовар Лев Борисович, Інститут електрозварювання
ім. Є.О. Патона НАН України, завідувач відділом.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України Дубодєлов Віктор Іванович, Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, завідувач відділом;
доктор технічних наук, професор Кожухар Володимир Якович, Одеський державний політехнічний університет, завідувач кафедрою;
доктор технічних наук, професор Цивірко Едуард Іванович, Запорізький державний технічний університет, професор.
Провідна установа: | Національна металургійна академія України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "__5__" ____грудня___________ 2001 р. у 10:00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України: 03680, м. Київ-150, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України: 03680, м. Київ-150, вул. Боженка, 11.
Автореферат розісланий "__1__" ____листопада_______ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Кіреєв Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток сучасного промислового виробництва, особливо таких його галузей як енергетичне машинобудування й електроніка, авіакосмічний, нафто- і газодобувний комплекси, супроводжується постійним підвищенням вимог до застосовуваних в них деталей машин і агрегатів. Це, у свою чергу, обумовлює необхідність застосування нових складнолегованих сталей і сплавів, що гарантували б необхідну надійність і необхідний рівень функціональних характеристик устаткування. Як наслідок, зростають вимоги, що висуваються перед сучасними металургійними процесами, які повинні гарантувати одержання металу з необхідними властивостями.
Серед металургійних процесів, що забезпечують одержання якісного злитка чи зварного шва (наплавленого шару), багато років гідне місце займають численні електрошлакові технології (електрошлакове зварювання і наплавлення, переплав і лиття, підживлення і рафінування металів).
Незважаючи на різноманіття існуючих сьогодні схем, електрошлакові технології в класичному варіанті, як правило, засновані на переплаві витратного електрода і характеризуються деякими спільними рисами, а саме: жорстким зв'язком між температурними параметрами електрошлакового процесу і його продуктивністю; центральним характером підведення тепла до заготовки, що кристалізується, і периферійним тепловідведенням від неї.
Багаторічний досвід промислового використання ЕШП показав, що зазначені вище фактори в значній мірі обмежують можливості електрошлакових технологій. Найбільш гостро ці обмеження стали помітні в останні роки, коли якісна металургія почала вирішувати нові більш складні задачі, обумовлені зміною як хімічного складу перероблюємих матеріалів (наприклад, з'явилася все більша потреба в складнолегованих сталях і сплавах, аж до, так званих, суперсплавів), так і сортаменту і геометричних розмірів застосовуваних заготовок (потрібні злитки все більших і більших розмірів). Відзначені вище особливості електрошлакових технологій деякою мірою починають обмежувати їхні можливості й обумовлюють виникнення цілого ряду проблем, що при застосуванні класичних схем ЕШТ уже вирішити не вдається.
Вказані обставини обумовили актуальність проведення робіт, спрямованих на створення нових електрошлакових технологій з незалежними параметрами плавлення і твердіння металу, що дозволяє подолати обмеження класичних схем ЕШП і забезпечити одержання якісного металу, який відповідав би найвищим сучасним вимогам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: НОВІ ЕЛЕКТРОШЛАКОВІ ТЕХНОЛОГІЇ З РОЗ'ЄДНАННЯМ ПЛАВЛЕННЯ ТА ТВЕРДІННЯ МЕТАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок