Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ПОШУКУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ У БАЗАХ ДАНИХ

МОДЕЛІ ПОШУКУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ У БАЗАХ ДАНИХ

Назва:
МОДЕЛІ ПОШУКУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ У БАЗАХ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,31 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Кіношенко Дмитро Костянтинович
УДК 004.932.2:004.93’14
МОДЕЛІ ПОШУКУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ
ЗОБРАЖЕНЬ У БАЗАХ ДАНИХ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Путятін Євгеній Петрович,
завідувач кафедри інформатики
Харківського національного університету
радіоелектроніки (м. Харків).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Ахметшин Олександр Мубаркович,
професор кафедри автоматизованих систем обробки
інформації Дніпропетровського національного
університету (м. Дніпропетровськ).
доктор технічних наук, професор
Руденко Олег Григорійович,
завідувач кафедри електронних обчислювальних
машин Харківського національного університету
радіоелектроніки (м. Харків);
Провідна установа
Національний технічний університет України «Одеський політехнічний інститут», кафедра технічно
ї кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться «  18  »      червня     2008 р. о    15    годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий  «    »     квітня     2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Ф. Чалий


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток технологій реєстрації, зберігання, відображення та перетворення візуальної інформації помітно активізує широке поширення мультимедіа колекцій або з даними універсального профілю, або з досить жорсткими прив’язками до проблемно-орієнтованих галузей. У зв’язку із цим відчувається гостра потреба в розробці ефективних інтелектуальних інтерфейсів із природними для людини запитами (наприклад, у вигляді зображень) на основі нових моделей і методів, що забезпечують швидкий валідний пошук і адекватне трактування його результатів. Пошук зображень за їх змістом – необхідний крок до ліквідації семантичного конфлікту між низькорівневим ознаковим представленням візуальної інформації та високорівневими задачами інтерпретації цих зображень.
Серед перспективних підходів таких, як синтез онтологічних описів, генерація семантичних шаблонів, адаптація ваг ознак через зворотний зв’язок з Користувачем, у конструктивному аспекті виділяються методи, засновані на сегментації зображень, що надає інформацію про «просторовий зміст» сцен. Насамперед, це пояснюється тим, що сучасний стан математичного апарату методів розпізнавання, розвиток програмних і технічних засобів дозволяє вже зараз і концептуально, і на практиці наближатися до розв’язання основної проблеми – розуміння зображень, у всякому разі, у конкретних предметних областях.
Зростання обсягів візуальної інформації та інтенсифікація її використання є основними причинами ускладнення алгоритмічного забезпечення, що призводить до зростання обчислювальних витрат. Розумний компроміс у теперішній час – розвиток методів метричної індексації, що дозволяє на етапі пошуку виключати з розгляду цілі множини віддалених від об’єкта запиту зображень, тобто істотно зменшувати кількість трудомістких операцій порівняння, зокрема за рахунок різного роду методів попередньої обробки матриць відстаней між представниками баз даних.
Незважаючи на численні теоретичні та експериментальні дослідження, спрямовані на створення систем пошуку зображень за їх змістом, задача ще далека від свого остаточного розв’язання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ ПОШУКУ ТА РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ У БАЗАХ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок